Ahhate: tähendus, voorused ja omadused

Ahhaat
Foto: Marek Studzinski on Unsplash
Ta võrgutas Aristotelese juba paljude vooruste jaoks üle 2 aasta tagasi, ahhaadi kasutatakse tänapäevalgi tema rahustavaks eelisteks. Pierre kaitsev, ahhaadil on suurepärane värv. Avastage selle artikli vältel selle ajalugu ja kõik võimed.

Ahhaat omadused

Mineraalsed liigid Kaltsedoonium
Koostis SiO2, ränidioksiid
Kõvadus 6 kuni 7 Mohs
Tihedus 2,58 – 2,64
Värvid helehall kuni kollane, läbipaistev kuni läbikumav
Tšakrad Päikesepõimik, frontaalne tšakra

Ahhat voorused ja kasulikkus

Kust pärineb nimi?

Antiikaja ajal oli see läbipaistva värviga mineraal pikka Sitsiilia jõge. Täna kannab see jõgi Dirillo nime, kuid selle endine ladina nimi oli osta või Akhatês kreeka keeles. See nime andis kivile selle nime Theophrastani filosoof. Ahhate ei tohi segi ajada eesnimega Agathe, sest neil pole sama päritolu. Agathe pärineb Kreeka omadussõnast Aghatos, mis tähendab vaprat ja head.

Kust ma saan osta Ahhaat?

Poodidest peaksite ahhaat seotud esemeid kergesti leidma, kuid kui teie lähedal ei ole ühtegi, võite tellida järgmisest veebilehest: https://maagilised-kristallid.ee/collections/ahhaat

Ahhaat kivi ajalugu ja päritolu

Ahhaat ilmub tsivilisatsioonide ajaloos väga varakult. Suure antiikaja ajal olid selle kivi kaunid värvid ehete kaunistustena. Kreeklased ja egiptlased tegid ahhaadiga ka vaase ja pühasid esemeid. Kreeka legend ütleb, et kuningas Mitharidate suurtel oli rohkem kui 4000 ahhaatmahutit. See on sümboli rikas kivi, mis on väga sageli seotud jumalate ja jumalannadega. Kreeka mütoloogias läheneb ahhaat Gaiale maa ja looduse jumalannale. Ta on emade esivanem jumalike rasside esivanem. Keldid seostasid ahhaatkivi surma ja viljakuse jumalanna Ceridweniga. Ta on nõidade kuninganna anglosaksi mütoloogias. Roomlased ühendasid ahhaadi Aurore’i, koidiku jumalanna ja tuulte emaga. Kõigi tsivilisatsioonide kaudu oli ahhaat kaitsekivi. Näiteks põletavad pärslased rumala kivi tormide jahtimiseks. See võimaldas saagikoristusi kaitsta. Roomlased kasutasid seda rohkem inimeste kohtlemiseks. Nad muutsid ahhaadi eliksiiriks, taandades selle pulbriks, ja see võib tervendada maduhammustusi. Tänapäeval kasutatakse ahhaadi palju litoteraapias. Kuid see jääb ehete oluliseks kiviks selle puudutuse ja värvi ilu jaoks. Praegune keemiatööstus kasutab ahhate ka mörtide valmistamiseks ja pallide lihvimiseks. Ahhaat on kivi, mis moodustub vulkaanilistes piirkondades. Varem oli võimalik leida ahnaate kogu maailmas, nagu Saksamaal või Marokos. Täna võib peamisi hoiuseid leida Lõuna-Brasiiliast ja Quebecist, täpselt Mont-Lyallis.

Ahhaat kivi koostis

Calcédoinesi perekonnast koosneb ahhaatkivi ränidioksiidist. See on mõõdukalt kõva peen kivi, sest selle kõvadus on vahemikus 6 kuni 7 MOH -d. Selle tihedus on sageli 2,58, kuid võib ulatuda 2,64 -ni. Rütmilisest kristalliseerumisest pärinevad ribad mõnikord nähtavad. Selle loomulik värv on läbipaistev hall, kaunist pehmusest. Kuid seda kivi on lihtne värvida, kuna see on väga poorne. Keemilises vannis võib ahhaat võtta siniseid, roosasid või isegi kollaseid värve.

Ahhaat kivi omadused

füüsilised omadused

Eriti kasutatud litoteraapias on ahhaadil palju tervendavaid voorusi. Tema energia aitab kehal lõdvestuda, et vähendada lihasvalu. Ahhaat on kaasas ka häid liigendeid, eriti põlvede jaoks. Nahaprobleemide, näiteks akne või ärrituse korral võimaldab ahhaadi pehmus neid sümptomeid kergendada. Käevõru või kaelakee kantud pärlid on otseses kontaktis epidermiga. See võimaldab Stone’il tegutseda otse nahamurdustel. Ahhaadi vibratsioon soodustab vedelike head vereringet kehas. Verevood on regulaarsemad ja keha on sobivam. Ahhatiga on hingamine ka sujuvam. Seejärel tunneb kogu keha end lõdvestunult ja mugavamalt.

psüühilised omadused

Pierre kaitseb tuhandeid aastaid, ahhaat on jahtinud meie ümber negatiivseid mõjusid. See on kahjulike ja pessimistlike inimeste võimas tõrjuv. Kandes seda kaela ümber, toimib see kaitsev talisman. Ahhaat ei ilmu mitte ainult keha, vaid ka mõistuse. See toimib stressivastasena ja võimaldab teil vabastada end ümbritsevast survest. See stabiliseerib ärevust ja tasakaalustab mõtteid, mis võivad mõnikord minna igas suunas. Puuduvad ärevus, iseenda konfessioon. Asetage ahhaatkivi voodi lähedale aitab magada ja halbu unistusi eemal hoida. Rajalik uni on hädavajalik, et olla terve ja tunda end hästi. Ahhaadiga muutub magama jäämine lihtsamaks.

Milline on ahhaatkivi jõud?

Kolmas tšakra, mida nimetatakse ka päikesepõimikuks, on otseselt seotud psüühilisega. See on peamiselt seotud emotsioonide seedimisega ja teiste tšakrate tasakaaluga. Kollase ahhaadi asetamine naba alla võimaldab teil seda aktiveerida. See tšakra toidab keha energiaga. Kui see töötab halvasti, võivad ilmneda negatiivsed emotsioonid. Vastupidi, kui see tšakra tasakaalustub, tunneb keha täiuslikku kontrolli. Frontaal tšakra ehk kolmas silm on teadvuse keskpunkt. Selle tšakrat aktiveerides propageerite intuitsiooni ja hõlbustab otsuste tegemist. Sinine ahhaat hoiab kolmanda silma tasakaalus. Seejärel eraldub teadvus eelarvamustest ja annab teed kindluse ja tolerantsi.

Millised kivid ahhaadiga seostamiseks?

Nende tervendavate ja kaitsevooruste jaoks võimaldab ahhate ja ametüst nende eeliseid tugevdada. Seda komplekti tehakse eriti hambaravi tõukede valu leevendamiseks. Seal on väga ilusad imikukaelakeed, mis ühendavad ahhaadi, ametüsti ja ka merevaigu. Kivi värv on see, mis määratleb selle energiad. Seetõttu on sarnaste värvide kivide eelised sama keha eelised. Labradoriidi läbipaistvus on sama pehme kui ahhaat. Nende koos kandmine tugevdab seejärel nende rahustavaid voorusi. Mõistus vabaneb kergemini stressist ja ärevusest.

Kuidas ahhaatkivi puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Oluline on oma kivi hästi pesta, sest see võib sageli panna selle oma sära kaotama. See pesemine võimaldab tal ka halbadest energiatest lahti saada. Ahhaat on kivi, mis puhastatakse suure magususega. Vesi väikese nõudepesuvedelikuga teeb talle palju head. Veevannis pole vaja seda leotada. Ahhaatienergia optimaalse mõju ärakasutamiseks on vaja igakuist laadimist. Selleks tuleb päeva jooksul ahhaat aknaservale panna nii, et see kasutaks ära päikesekiired, või asetada see mõneks tunniks elupuule. Samuti saab see tänu kvartshunnikule laadida. Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Akvamarine. Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.