Ametüst: tähendus, voorused ja omadused

ametüst
Ametüst kivi

Lummava lilla värvusega mineraal, ametüst on rahulikkuse ja tarkuse sümbol. Ametüst on Briti kuningliku krooni kalliskivi, millel on rikkalikult väärtusi ja ajalugu. Avastage selle kvartsi põnev ajalugu ja selle rahustava energia kasulikkust kehale ja vaimule.

Mineraalsed liigidSilikaat
KoostisRänidioksiid
Kõvadus7 mohs
Tihedus2,65
Värvidhelelillast kuni tumelillani
TšakradKroon
Omadused Ametüst

Ametüsti voorused ja kasulikkus

Kust pärineb nimetus Ametüst kivi?

Selle poolvääriskivi nimi on kreeka päritolu. Methystos tähendab joovastust, eesliide -a tähistab puudust. Ametüst viitab seega kainusele. Kuid miks on selle mineraali nimi seotud joobe puudumisega?

Kreeka mütoloogias on Amethystos nümfi nimi. Dionysos, veini ja joovastuse jumal, tahtis teda, kuid naine tahtis jääda vooruslikuks ja keeldus tema ahvatlustest. Jumalanna Artemis muutis Amethystose külmaks ja kõvaks kristalliks, kaitstes teda nii Dionysose kurjade kavatsuste eest. Dionysos valas oma veiniklaasi vihaselt kristallile. Kristall muutus sügavalt lillaks.

Kust ma saan osta ametüsti?

Poodidest peaksite ametüstiga seotud esemeid kergesti leidma, kuid kui teie lähedal ei ole ühtegi, võite tellida järgmisest veebilehest: https://maagilised-kristallid.ee/collections/ametust

Ametüsti ajalugu ja päritolu

Kreeklased ja roomlased teadsid seda mütoloogilist lugu hästi. Seepärast jõid nad purjusoleku vältimiseks ametüstistist karikatest. Muinasajal kasutasid egiptlased seda kivi ka vihma toomiseks põua korral. Ametüst oli külluse ja õnne sümbol, kui see ilmus heebrealastele unenägudes, oli see hea õnne märk.

Kristlaste jaoks sai ametüstistist puhtuse ja alandlikkuse sümbol, kui Joosep kinkis Maarjale ametüstiga kaetud sõrmuse. See kivi sümboliseerib ka armastust. Püha Valentinus, preester, kes algatas armastajate festivali, kandis ametüsti kaelas. Teine tähendus kristlaste jaoks on truuduse tähendus. Vatikani piiskopid kannavad tõepoolest ametüstiga kaunistatud sõrmust. See kalliskivi sümboliseerib nende pühendumust kirikule ja ametüstiga seotud sümboolika tugevdab seda ühendust.

Itaalia renessansi ajal kasutas Leonardo da Vinci ametüsti oma negatiivsete mõtete hajutamiseks. See kivi võimaldas tal suurendada ka oma uuenduslikku intelligentsust. Tegelikult müüs ta selle kivi kasutamist ühes oma märkmikus.

Minevikus asusid peamised ametüsti leiukohad Indias. Tänapäeval leidub ametüsti leiukohti kogu maailmas. Kõige olulisemad on Brasiilias ja Uruguays. Kuid leiukohti on ka Prantsusmaal, näiteks Auvergne’is.

Ametüstkivi koostis

Ametüst on silikaatide perekonda kuuluv peen kivi. Selle keemiline valem on SiO2, ränidioksiid. Mohsi skaalal on tema kõvadus 7 ja tihedus 2,65. See violetne kvarts saab oma värvi rauast ja teistest elementidest, aga ka kiirgusest.

On võimalik leida punast värvi ametüste. Need sisaldavad hematiidi kaasusi. Üle 250° võib see kivi kaotada oma intensiivse värvi ja muutuda kollaseks.

Ametüsti omadused

Füüsikalised omadused

Selle mineraali energiad lõdvestavad stressi või surve tõttu kokku tõmbunud lihaseid. Peamiselt pingeid kaelas ja õlgades. Migreeni korral aitab ametüst vähendada valu ja tasakaalustab kehatunnet. Seda kivi kasutatakse ka naha paranemise aktiveerimiseks.

Maohappesuse vähendamiseks aitab ametüst kiiremini kõrvaldada kahjulikke elemente organismist. See aitab võidelda tubaka või alkoholiga seotud sõltuvuste vastu, vabastades keha sellest sõltuvusest.

Ametüstil on puhastavad omadused nii kohtadele kui ka inimestele. Paigaldades seda mõnda kodutuppa, muudab see atmosfääri rahulikuks ja rahulikuks. See kannab positiivseid energiaid. Ehtedena kandes puhastab ta keha halbadest asjadest, mida me võime süüa. Kuid see toimib ka meie halbade mõtete puhul, mis võivad mõjutada meie seedimist.

Psüühilised omadused

Litoteraapias peetakse ametüsti läbikäigu kiviks. See tähendab, et ta saadab lahkuvaid hingi ja aitab elavatel ületada leinaproovid. Lahkumineku korral leevendab see mineraal viha ja kurbuse tundeid.

Ametüst kivi püüab rahustada. Ta sobib ideaalselt tegevuseks, mis nõuab tugevat vaimset keskendumist. Meditatsiooni ajal käevõruna kandes aitab ametüst mõtetel keskenduda olulisele. Samuti toimib see keskendumise säilitamiseks töö ajal või uute ideede väljatöötamisel. See kivi aitab luua.

Depressioonile ja tumedatele mõtetele kalduvatele inimestele vabastab ametüst negatiivsetest mõtetest. Jällegi selle rahustava voorusega viib kivi meele lõõgastumisele ja jätab probleemid seljataha. Nahaga kokku puutudes edastab ametüst oma energiat otse. See on kivi, mis võib aidata ka obsessiiv-kompulsiivse häire (OCD) puhul.

Milline on ametüsti jõud?

Ametüst mõjub peamiselt koronaalsele tšakrale, tarkuse ja altruismi tšakrale. See on seitsmes tšakra. Vaimset rahu tekitades suunab ametüstikivi selle tšakra avanemist. Paigutatuna kolju ülaosas, mõjutab ta meie hormonaalseid funktsioone ja vabastab serotoniini. See hormoon rahustab stressi ja suurendab positiivseid mõtteid. Kui seitsmendat tšakrat ei käsitleta õigesti, võivad tekkida hirmu ja vägivalla tunded. Ametüst võib aidata neid tundeid stabiliseerida.

Seda violetset kvartsi kasutatakse ka kolmanda silma tšakra stimuleerimiseks. Asetades kivi kulmude vahele, avanevad selle energiad kõrgematele vibratsioonidele. See tšakra on kujutlusvõime tšakra. Ametüstiga kokku puutudes langevad mentaalsed tõkked ja uuenduslikud ideed tulevad meile. Kui see tšakra on aktiveeritud, aitab see tšakra keskenduda olulisele.

Milliseid kive tuleks seostada ametüstiga?

Kivid edastavad energiat, mis mõjuvad kehale ja meelele. Kuid kõigil kividel ei ole samad energiad. Seepärast on oluline oma kive hästi tunda. Nagu kuukivi, on ka ametüst vaimne kivi. Koos kandes mitmekordistuvad nende voorused. Intuitsioon areneb kiiremini ja mõistus keskendub olulisele.

Sarnaste värvidega kivid vabastavad samu eeliseid. Näiteks Kuntsiit oma läbipaistva lilla värvusega kombineerub ideaalselt ametüstiga. Koos arendavad nad loovust ja rahustavad meelt. Lilla on unistuste ja vaimsuse sümbol.

Kuidas puhastada ja laadida ametüst kivi?

Laadige oma kivi üles elulillega

Looduslikus olekus puhastab ja laeb kivi end üles. Kuid kui seda kantakse ehtekivina või kasutatakse töötlemata kivina, tuleb mõelda kivi puhastamisele ja laadimisele. Ametüsti puhastamiseks on vaja jätta see vähemalt kolmeks tunniks allikavette. Ka demineraliseeritud või kergelt soolatud vesi võib toimida, kuid ärge kasutage kraanivett. Pärast seda pikka puhastusveevanni kuivatatakse kivi ja vett ei tohi enam kasutada.

Kivid kaotavad oma negatiivsed energiad puhastamise kaudu elupuu mustrile. Nüüd tuleb neid uuesti laadida heade vibratsioonidega. Ametüstide taaslaadimiseks on kuuvalgus väga tõhus. Täielik kuuvalgus on selle kivi jaoks ideaalne. Päikesevalgus võib aga põhjustada selle värvi kadumist.

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Angeliit.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.