Beryl: tähendus, voorused ja omadused

Beryl koondab mitme värviga erinevaid kive. See pärl on pidevalt põnev juveliir ja juveliir kogu maailmast. See pakub varju, mõnikord sinakat, mõnikord rohelist või isegi kollast, roosa või punast. Milline neist võrgutab? Avastage see mitmuse mineraal lugematute tahkudega.

Kust pärineb nimi “Beryl”?

Mõiste Beryl tõmbab oma päritolu Indiast. Tõepoolest, see pärineb sanskriti keelest ‘VaideurA “, mis hiljem arenes” Prakit Veruliyam “. Tegelikult kavatsesid need kaks apellatsioonkaebust kõigepealt kassi krüsoberüülsilma.

Tema ladina juur on “Beryllus”, kreeklased aga tundsid teda “beryllos” nime all, mis tähendab “sinine roheline kivi”

Germaani hüüdnimi on “Berille” – termin, mis hiljem ilmneb sõna “sära”, mis tähendab “prille”. Tõepoolest, Beryl on tunnustatud kui nägemise kaitsekivi.

määratlus Beryl

Beryl meessoost nimi

Ladina Berylus ja Bêrullose kreeka keel.
1. alumiinium- ja berülliumsilikaat, kuusnurkne, sagedane pegmatiites, teatud graniites ja nende metamorfses keskkonnas.
2. Täpsemalt läbipaistev gemme, mis tähistab värvitu sortide (Beryl de Madagaskar, Brasiilia), roosid (morganiit), kollane, taevasinine, roheline (Colombia smaragdid, Uuralid).

Beryl kivi ajalugu ja päritolu

See oli esimese sajandi aprill. Et kirjanik ja loodusteadlane Plinius vana mainib esimest korda oma töö “looduslugu” Beryl. Antiilis kasutati selle pärli luubi suurenemisvõimsust suurendusklaasi kujundamiseks.
Juveliiride poolt hinnatakse palju, kes teevad tänu sellele erakordseid kaunistusi. Selle värvide mitmekesisus on nagu olemasolevate sortide paljusus. Sellel mineraalil on eripära, et neid saaks töötada mitmel viisil ja seega on lugematu arv vorme.
Lisaks kasutavad teatud tööstusharud, näiteks energiasektor seda sisaldava Berylliumi kasutamiseks.

Beryl kivi koostis

Beryl kuulub tsüklosilikaate mineraalliike. See sisaldab peamiselt berülliumi, alumiiniumi ja erinevaid mineraale. Selle keemiline koostis on BE3, Al2, (S6O18)+C, CA, CS, K, Li, MG, MG, MN, NA, RB+(CR, CU, FE, FE, N, NI, U, V).
See pärl jaguneb kümneks sorteks. Nende hulgas võime tsiteerida smaragdi (roheline), Aigue-Marine (roheline kuni sinist), kullatud berüli (kuldkollane), bixit (punane), heliodore (kollakasroheline, sinine roheline), gosheniit (värvitu) (värvitu) , Morganite (roosa), Davidsonite (kollane, roheline), Worlditewite (punane) ja Beryl Vanadium (roheline). Need vääris- ja poolväärised kivid sisaldavad väikeses koguses värvimineraale, mis annavad neile konkreetse varju.
Beryli kivi on väga vastupidav, kuna selle kõvadus võnkub vahemikus 7,5 kuni 8 MOHS. Mis puutub selle tiheduse osas, siis see varieerub vahemikus 2,65 kuni 2,75 g/cm3.
Märgime paljude hoiuste olemasolu nii Brasiilias kui ka erinevates Aafrika riikides, aga ka Ameerika Ühendriikides, Hiinas, Ukrainas ja Pakistanis.

Beryl omadused ja eelised

füüsilised omadused ja eelised

Beryli sortidel on mõlemal oma voorused. Kuid neil on ka teatud eelised.
See mineraal võimaldab elutähtsat energiat hõivata ja selle voolavuse tsirkustada.
See soodustab keha detoksikatsiooni, stimuleerides kehajäätmete kõrvaldamise eest vastutavaid emunktsioone.
Lisaks aktiveerib see vereringe, mis tagab elundite parema hapniku tarbimise ja seetõttu optimaalse töö.
Nagu tema saksa nimi “Shines”, mis tähendab “prillid”, kaitseb see kivi silmi ja päästab vaate.

psüühilised omadused ja eelised

Beryl on psühholoogilises sfääris eriti kasulik. Tõepoolest, ta osaleb negatiivsust täis tunnete pehmendamisel ja annab võimaluse optimismile, harmooniale ja rahulikkusele.
See mineraal rahustab meelt. See on soovitatav inimestele, keda vaevavad vanad deemonid, kes kipuvad minevikku korduma või kelle aju ei lakka kunagi mõtlemast. Seega kutsub ta üles sisemist rahulikkust ja kutsub teid aeglustama. See jääb ideaalseks sügava meditatiivse oleku saavutamiseks. See toiming vähendab stressi ja ärevust, et nautida absoluutse lõõgastumise tunnet.
See julgustab saavutama kõrguse, et viia igapäevaste sündmuste õiglasem ja objektiivsem analüüs. See julgustab konstruktiivset ja heatahtlikku enesekriitikat nii käitumise kui ka elustiili osas. Teadlikkuse poolest on võimalik kaaluda muudatusi, et kalduda enda parema versiooni poole.
Vaimu avades vaimsusele, edendab Beryl kuuluvuse tunnet tervikuna ja võimaldab tunda oma koha maailmas.

Milline on Beryl kivi jõud?

Berylil on võimalus selle omanikku rahustada, et ta saaks heaolu. Ta pakub oma isikliku funktsioneerimise paremini mõistmiseks ja seeläbi intensiivse sisemise rahu tunde juurde astuda.
See pärl aitab suhelda nii enda, teiste kui ka nähtamatu maailmaga. Ta kutsub meid tõesti üles oma südametunnistust üles kasvatama.
Selle vooruste maitsmiseks võite kanda ehteid, kaelakee, käevõru või rõnga kujul.

Millist astroloogilist märki on seotud Beryl?

Pärismaalik Veevalaja hõivab Beryli energia täielikult, olenemata selle mitmekesisusest.
Tundub oluline täpsustada, et iga Beryli liik on seotud erinevate märkidega. Kui soovite sellele viidata, võite tutvuda kivide nimekirjaga.

Mis tšakrad on seotud Beryl?

Litoteraapias mõjutavad berülid päikesepõimiku, südame ja krooni tšakraid. Teatud sordid on endiselt seotud täiendavate tšakratega.
Päikesepõimikus tegutsedes tagab see kalliskivi kogu kehale sujuva ja õiglase energiajaotuse. Lisaks parandab plexus transiidi kvaliteeti ja rahustab sellega seotud ebamugavusi.
Kui see stimuleerib südatšakrat, tugevdab see südame -veresoonkonna sfääri ja suurendab vereringet. Ta aitab oma emotsioone paremini hallata ja neid täielikult eeldada. Lõpuks edendab see selliseid tundeid nagu armastus, kaastunne, heatahtlikkus, rahu. See mõjutab suhteid teistega ja suurendab teie enda armastust.
Tšakra krooni kallal töötades pakub see mineraal võimalust näha meid sellisena, nagu me oleme, ja aktsepteerida ennast niimoodi. See parandab enesetunnet ning seetõttu lugupidamist ja enesekindlust.

Milliseid kive seob Beryl Stone’iga?

Beryl koondab üksteisest väga erinevaid kalliskive. Selleks, et mitte olla veider ja tagada piisav kombinatsioon, on kõige lihtsam ühendada see sarnase värviga kiviga. Tõepoolest, värv jääb teatud vooruste paljastamiseks. Seega suurendab edasi Beryli vibratsiooni.
Näiteks on roheline Beryl ideaalselt seotud Jade või Adventuriiniga. Sinine läheb ideaalselt Lapis Lazuli või Larimariga.
Lisaks jääb kivikristall ohutuks alternatiiviks, kuna see mineraal teeb kõigi kalliskividega koostööd.

Kuidas Beryl puhastada ja laadida?

puhastage Beryl

Puhastamine on oluline samm teie kivide hea hooldamiseks. See võimaldab neid vabastada nende energiast, mida nad on absorbeeritud, et taas tegutseda.
Berüli puhastamiseks võite lasta sellel destilleeritud vees puhata.
Samuti on viiruk või salvei suits väga efektiivne sügava energia puhastamiseks.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Brechic Jasper.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.