Granaat: tähendus, voorused ja omadused
Selle intensiivne värv rõõmustab kõiki juveliir, kuid granaat on palju enamat kui dekoratiivkivi. Lugudega koormatud mineraali on selle vooruste jaoks kasutatud tuhandeid aastaid. Selle artikli kaudu avastage selle palju eeliseid mõistusele ja kehale.
- taastab energiat
- ABI VÕITLUSE VÕITLUS
- reguleerib vereringet
- Messengeres melanhoolia
- stimuleerib elutähtsaid elundeid
- Tugevdab armastusi
- Tooge elamiseks rõõmu ja jõudu
Kust pärineb nimi granaat?
Nimi “Granaat” pärineb ladina keelest “Malum Granatum”, mis tähendab teravilja vilja. Seejärel tähistab see termin granaatõuna, mille terad on granaatkiviga sarnase särava värviga.
Täna kasutame prantsuse keeles väga hõlpsalt mõistet “granaat” millegi punase tähistamiseks.
granaat ajalugu ja päritolu
Granaatikivi on oluline koht religioonide ja veendumuste ajaloos. Piiblis teenis granaat Noa -s oma arki suunamiseks üleujutuse pimedusse. Koraani sõnul koosneb neljas taevas sellest punasest kivist. Matusetseremooniate ajal kasutasid viikingid Grenate, et juhtida surnuid oma paradiisi, Valhalla poole. Keskajal saab sellest kivist sõpruse ja julguse sümboliks. Ta andis oma ränd sõpradele granaati, et nad hoiaksid jõudu.
Granaadi veripunane värv assimileerib teda ka lahingutele. Ristisõdade ajal kanti granaatrüüde alla, et rüütlid haavamatuks muuta. Aastal 1891 seisis Pakistani põhjaosas asuv Huza vürstiriik brittidega oma iseseisvuse saavutamiseks. Hunza sõdalased tõmbasid granaatäridega, et saada surmavam jõud.
Kuid Granat kasutati ka ehete kaunistamiseks. Granaadiga seatud vaarao kaelakeed asusid Vana -Egiptuse sarkofaagis. Venemaa keiserliku perekonna juveliir Carl Fabergé kasutas suurejooneliste ehete valmistamiseks regulaarselt granaati.
Grenaadi hoiuseid on üsna rikkalikud. Neid leidub magmaatilistes kivimites, pegmatiitides ja eriti kivimites, mis on kokku puutunud Magmaga. Peamised riigid, mis Grenatsist välja kaevandavad, on täna Tansaania, India ja Madagaskari. Muud hoiused on Venemaal, Malis, Kanadas ja Brasiilias.
granaatkivi koostis
Granaadil on tavaliselt punane varjund, mõnikord pruuni või lilla varjundiga. Granaat ilmub ainult loomulikus valguses. Sellegipoolest võite leida granaati muude värvidega, näiteks roheline, kollane või oranž. Granaadi jaoks pole ainult sinist.
Räniperekonnast varieerub granaadi keemiline koostis vastavalt selle mitmekesisusele ja värvile. Selle kõvadus varieerub vahemikus 6 kuni 7,5 ja tihedus võib olla vahemikus 3,5 kuni 4,3.
granaatomadused
füüsilised omadused
Verekiviks peetav granaat on suurepärane viis südame toonimiseks. Toksiinide eemaldamisega puhastab granaat verd ja selle vereringe reguleerimiseks. Seda kivi kasutatakse näiteks aneemia, hüpotensiooni ja põletiku raviks. Granaat toimib ka luude kindlustamisel. See on eriti efektiivne luumurdude puhul, vähendades artriidi ja osteoartriidi. Granaatkivi võib ka selgroo valu leevendada.
Selle kosutav võime kaasneb inimestega energiapuudusega ja püsiva väsimuse tundega. Ehted sisse toodud, granaat annab kehatooni ja annab energiat.
Granaadil on ka võime taaselustada keha nõuetekohaseks toimimiseks vajalikke elundeid. Nagu maks, põrn ja neerud. See on efektiivne ka kõrvarõngaste ületamisel.
psüühilised omadused
Granaatikivi pakub elamiseks rõõmu ja jõudu. See tekitab julgust ja annab kindlustuse. Selle võime arendada enesekindlust võimaldab inimestel, kes seda võtavad, edu saavutamiseks. Granaat ka võimutunde kasvatamise voorus.
Varu kivi, granaat aitab oma sisemist jõudu oma puuetest üle saada ja eesmärke saavutada. Punase granaadi kivi arendab aimugi ja rahulikkuse aistinguid. See on ankurduskivi, mis aitab eemalt negatiivseid tundeid.
Samuti on granaat teiste armastuse kasvatamise voorus, muutes inimesed kaastundlikuks. Ta julgustab teisi kuulama ja mõistma neid ilma väärtuse otsuseta. Litoteraapias meelitab ta tõelisi sõpru ja lükkab vale. Kuid kui olete oma olemuselt impulsiivne inimene, peaksite granaati äärmise ettevaatusega võtma. Selle voorused võivad muutuda negatiivseks.
Milline on granaadi jõud?
Esimene tšakra, juurtšakra on selgroo põhjas Coccyxi tasemel. Energia, tegevuse, tugevuse ja elujõu sümbol, see tšakra on loomulikult seotud vereringega. Seetõttu toimib granaatkivi otse juurtšakral. Ehteid sisseehitatud, granaat võimaldab sellel tšakras tasakaalustada. See toob tema elus ankurdamise ja tema vahendite täieliku omamise tunde. Kui see on tasakaalustamatus, võime tunda tugevat hirmu, ärevust, üksindust.
Meie isikliku jõuga seotud päikesepõimiku tšakra on kolmas tšakra. See suurendab elutähtsat jõudu ja annab võime läbi viia projektid, mis on meile olulised. See koondab tugevuse, optimismi ja ambitsioonid. Päikesepõimiku tšakra tasakaalustamatult on sageli tugev ärrituvus ja suur kontsentratsiooni puudumine. Tänu Garnetile avab ja toob see tšakra enesekindluse ja sisemise rahu. Keha ja meel harmoniseerivad.
Milliseid kive seob granaadiga?
Armastuse tugevdamiseks on teie suhetes ideaalne kvarts ja granaatühendus. Lapis Lazulil läheb ka granaadiga väga hästi rahuliku ja avatud meele edendamiseks.
Granaadi ja kuukivi kandmine võimaldab teil oma loomingulist külge aktiveerida. Kaitse tugevdamiseks negatiivsete mõtete ees moodustavad tiigrisilm ja granaat koos täiusliku kilbi.
Kuidas puhastada ja laadida granaati?
laadige oma kivi elulillega
Ripatsi, käevõru, veeretatud või toorkivi kujul peate granaatikivi regulaarselt puhastama ja laadima. Seega suudab ta kõik oma eelised uuesti tuua. Sest mõne aja pärast ammendavad kivid kogu oma energia.
Selleks on vaja iga nädal granaat puhastada, möödudes selle voolava vee alla. Võite selle ka sukelduda soolatud destilleeritud vette. Kivi laadimiseks võite selle päikese käes paljastada kvartsi hunnikul või ametüsti geodis.
Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Hall jasper.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.