Hematiit: tähendus, voorused ja omadused

Ankurdamise ja ühenduskivi praegusel hetkel hinnatakse hematiitkivi litoteraapias kõrgelt. See on ka sünonüüm iseenda enesekindlusele. See intensiivne must kivi on kutse end kaitsta ja oma liialdusi rahustada. Avastage selle põnev lugu ja kõik eelised kehale ja vaimule.

Kust pärineb hematiidi nimi?

Hematiidi nimi pärineb ladinakeelsest sõnast “hematiit”, mis on tuletatud kreeka keelest “haima”, mis tähendab verd. See vere meeldetuletus tuleneb selle intensiivsest ja sügavast värvist. Prantsuse keeles nimetatakse seda verekiviks. Kuid teised keeled valivad selle hüüdnime. Nagu saksa keeles bludstein või inglise keeles verekivi.
Väga sageli nimetame ka “jäljeks” hematiitiks. Kuid neid ei tohiks segadusse ajada, sest viimane on heeliotroop. Sellel kivil on endiselt palju muid nimesid, näiteks anhüdroferriit, hematitogeliit või miniaatraud. Tugeva raudkompositsiooni jaoks nimetavad mõned seda ka raudkiviks.

Hematiidi ajalugu ja päritolu

Enne selle kasutamist füüsiliste ja vaimsete hädade raviks oli hematiit maalimiseks pigmentidena. Paleoliitikumis purustasid homo-sapiinid kivi punase pulbri saamiseks. Segades seda vee või rasvaga, said nad verevärvi tekstuuri. Näiteks CHAUVET koopas on hematiidiga värvitud põhjapõdrad ja piison. Ja need joonised pärinevad 30 000 aastat tagasi!

Vana -Egiptuses tunnistasid hematiiti paranemise suured voorused. See vääriskivi võib ravida verega seotud haigusi ja kurja meeleolu eemal hoida. Rikkad egiptlased kasutasid seda kosmeetikatoodena. Tõepoolest, nad moodustasid huuled hematiidi punase pulbriga. Antiilis kasutasid kreeklased ja roomlased hematiiti põrna kiindumuste vastu. See kivi oli ka tõhus paakivastane maduhammustuste vastu.
Keskajal kasutati katedraalide ja gooti kirikute kaunistuste jaoks hematiidipigmente. Euroopas, Lähis -Idas ja Kesk -Ameerikas oli peeglina peegeldav hematiit. Praegu kasutatakse seda elegantsete dekoratsioonide ja ehete valmistamiseks. See teenib ka kosmeetikatoodetes.
Algselt settekivimitest ja metamorfsetest kivimitest on hematiidil rombodeerne struktuur. Muu hulgas on hoiuseid Itaalias, Prantsusmaal, Põhja -Ameerikas, Lõuna -Aafrikas, Venemaal, Hiinas, Uus -Meremaal, Indias ja Libeerias. Kuid suurim hematiidi kristall oli Brasiilias.

hematiitkivi koostis

Hematiidi värv võnkub sageli musta ja punase vahel. Kuid see võib kalduda ka hõbehalli või pruuni poole. Üldiselt on sellel punakas peegeldused.
Täis raudoksiid, hematiitkivi koosneb mangaanist, titaanist ja alumiiniumist. Corindoni-hematiidi perekonnast on hematiit üks tahkeid kive. Selle kõvadus on MOHS -i skaalal vahemikus 5 kuni 6 ja selle tihedus on 5,3.

hematiidi omadused

füüsilised omadused

Toniseerimine, tugevdamine ja puhastamine, hematiit on suurepärane vahend mitmesuguste füüsiliste valude jaoks. Esiteks, verega seotud seisundite ja vereringehäirete raviks. Nagu hemorroidid või veenilaiendid. See on ka ideaalne kivi vererõhu reguleerimiseks ja vere puhastamiseks. Sajandeid on selle intensiivset punast värvi seostatud verega. Seetõttu aitab see võidelda hemostaatilise tegevuse vastu, põhjustades hemorraagiaid. Hematiit rahustab ka rikkalikke reegleid.
Hematiitkivil on võim leevendada migreeni ja spasmofiilia sümptomeid. Näiteks ärevus või krambid. Oma eeliste hulgas rahustab hematiit silmahäireid nagu konjunktiviit ja ärritus. Rullige otsaesisel hematiitkivi aitab vähendada liiga suure ekraaniga seotud migreeni.
See mineraal toimib ka otse organitel. Detoksiline hematiidi maks ja soodustab rakkude regenereerimist. Ehtetes kiirendab see näiteks vigastuste korral paranemist ja optimeerib paranemist. Lõpuks kasutatakse elujõu tugevdamiseks ja une kvaliteedi parandamiseks ka hematiiti litoteraapias.

psüühilised omadused

See on hõlpsasti paanikale ja enesekindluse puudumisele. Tänu hematiidile leiame tasakaalu keha ja vaimu vahel. See on kivi, mis annab julgust, tahte, jõudu ja Joie de Vivre. See toetab iseseisvust ja ületab ennast.
Hematiidil on tugev võime tugevdada energiat ja vastupidavust. Tänu sellele väldime agitatsiooni ja vaimseid pingeid. Teisisõnu, stressi vähendamine ja halbade mõtete evakueerimine on peamine liitlane. Lisaks on ta võimeline puhastama aura ja enda ümber olevad negatiivsed lained. Hematiit võib aidata ka kuulamisvõimsust ja kannatlikkust optimeerida.
Seetõttu aitab selle võim võidelda häbelikkusega. Seda kivi on ka depressiooni vastu väga taotletud. Sellel on ka positiivne mõju vihastele inimestele. Sellega kaasneb energia ülejäägi kasutamine positiivsemates toimingutes.

Milline on hematiidi jõud?

Lülisamba põhjas asuv juurtšakra on 1. tšakra. See võimaldab ankurdada ümbritsevale maailmale ja hoida head tasakaalu. Kui see tšakra on tasakaalustamata, siis hirm mõistuse puudumise ees. Korduvad õudusunenäod võivad ilmuda ja raputada oma öid. Hematiit võimaldab teil jääda kohal ja olla teadlik meie tegelikest vajadustest.
Keha elujõu allikas, püha tšakra suudab tasakaalustada hematiidi kiviga. Füüsilised probleemid, mis püsivad nagu uriinihäired, ishias või reuma, võivad olla püha tasakaalustamatuse tšakra tunnused. Emotsioonide osas on pettumus ja keha tunneb seda. Poseerides naba all mitu minutit päevas hematiiti, saab keha jätkata oma elujõudu. Keha harmoonia ja vaim on loomulikult ümber tehtud.

Millised kivid hematiidiga seostamiseks?

Hematiidi jõud aitab tugevdada teiste kivide mõju. See avaldab rahustavat ja kosutavat mõju.
Parimate võimalike kombinatsioonide saamiseks hematiitkiviga tuleb lisada nelja elemendi energia. Hematiit tähistab maad selle ankurdamiseks. Seostades seda õhu, ague-marine, vee ja topazi, tulekahju kerge kvartsiga, on teil täiuslik kombinatsioon.
Sama värvi kivid kannavad sageli samu energiajõude. Punane Jasper ja hematiit moodustavad täiusliku duo. Need annavad kehale rohkem energiat ja annavad meelde suure võimekuse. Miski ei tundu ületamatu. Mõistus on selgem ja teate, kuhu minna.

Kuidas hematiiti puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Kivi ostmisel on vaja puhastada, et kõrvaldada kogunenud negatiivsed energiad. Puhastamine on pärast mõnda aega ka hädavajalik.
Hematiidi puhastamiseks on erinevaid viise. Lihtsaim viis on panna see mõneks tunniks destilleeritud vee või soolase veega klaasmahutis. Saate seda puhastada ka viirukitsuitsu või valge salvei abil.
Laadimiseks on kõige lihtsam lahendus päikese- või kuukiirtega kokkupuude. Kuid võite selle paigutada ka kvartsiklastrisse või ametüsti geodis. Sellest piisab, kui hematiit leiaks kogu oma energia ja uskumatud voorused.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Heriotroop.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.