Jama: tähendus, voorused ja omadused

Väga vähe vääriskivid on nii paljude saladuste ja legendide teema. Jama Stone intrigeerib tänapäeval endiselt intensiivse värvi, aga ka paljude vooruste keha ja vaimu jaoks. Hiina keiserlike dünastiate sümbol, avastage kõik selle pärli saladused ja eelised.

Kust Jama nimi pärineb?

Jama Stone saabus Euroopasse 15. sajandi lõpus tänu kantonisse paigaldatud portugallastele. Seda majutatud objektide kaunistavat mineraali nimetatakse siis Ijada Piedraks, mis tähendab külje kivi. See nimi viitab selle kivi tervendavatele jõududele neeruvalul, mida nimetatakse ka nefreetiliseks.
Mõnedes ladinakeelsetes tekstides leiame nime Lapis nephreticus, kes räägib Jama Stone’ist. Kivi Nefretici tõlkinud teadlased räägivad selle kivi tähistamiseks nefriidist. Prantslased avastasid selle mineraali 17. sajandil. Nad kasutavad mõistet eJama Ijada tõlkena. Algusest täishäälik on järk -järgult tuhmumas ja nimi Jama saab rahvusvaheliseks.

Jama Stone’i ajalugu ja päritolu

5000 aastat tagasi kasutati Jama Stone’i juba Hiinas objektide valmistamiseks. Hiina eelajaloo ajal saab Jama püha kivi. Liangzhu kultuur, väga hierarhiline, asetab elevandiluu ja Jama kõrgeimasse. Ainult eliidi hauakambrid võiksid sisaldada Jama -objekte. Keha kaitsmiseks mädanemise eest täitsid Jama ja Gold surnu ava. Igavese elu sümbol, surnu suhu pandi Jamakivi, nii et see pääseb ülestõusmisele. Jama sümboliseeris ka absoluutset jõudu. Hiinas Jama kivi kandmine tähendab tänapäeval keiserliku väärikuse nõudmist.
Antiikaja ajal ümbritsevad Jama’i paljud sümbolid ja müüdid. Kreekas kaasneb see kivi sünnist surmani tänu Muudele, kolmele saatuse jumalannale. Kreeklased kasutasid seda ka vigastuste leevendamiseks ja parandamiseks. Silmavalu jaoks asetasid nad Jama kivi otse silmalaugudele või vähendasid selle puhastuslahuseks. Paljude eel-hispaanlaste inimeste jaoks oli Jama’il palju rohkem väärtust kui kuld.
Uus -Meremaal kasutas maoori seda kalliskivi tööriistade, relvade ja ehete koolitamiseks. Nad seostasid teda surmajumalanna Hune-nui-te-Poga. Euroopas on Jama saadaval 26 -aastase abielu tähistamiseks.
Jama peamised hoiused on Hiinas, Venemaal Kanadas ja Uus -Meremaal. Umbes kümme aastat tagasi avastas Pierre Pétrequin Itaalias Jamaite hoiuseid.

Jama Stone’i kompositsioon

Jama tähistab kahte mineraali: Jamaite ja nefriit. Mõlemad kuuluvad silikatite perekonda. Jamaiit koosneb naatriumi- ja alumiiniumist silikaadist, hüdroksüüli kaltsiumi ja magneesiumi silikaadi nefriidist. Kõvakusega 7 on Jamaiit raskem kui nefriit, mis on MOHS -i skaalal 6. Nende tihedus on üsna sarnane, vahemikus 2,8 kuni 3,3.
Nende värv eristab neid kõige rohkem. Jamaite võib olla sinine, punane, hele, valge, kollane ja kahvaturoheline, intensiivse rohelisega. See roheline pärineb Jamaite’is sisalduvatest kroomitud sooladest. Nefriidi osas varieerub see valgest tumerohelisest, mõnikord pruunist, hallistsinisest või isegi mustast. Viimane pärineb nefriidis esinevatest titanisooladest.

Jama Properties

füüsilised omadused

Jama Stone’i kasutatakse litoteraapias neeru- ja kuseprobleemide raviks. Tema vibratsioon aitab jälitada sapi arvutusi ja vähendada tsüstiidi sümptomeid. See puhastab elundeid, edendades jäätmete kõrvaldamist. Samuti võimaldab see reguleerida liigseid higistamisprobleeme.
Jama on ka nahaprobleemide jaoks väga tõhus. Otseses kontaktis epidermisega aktiveerib Jama Stone vereringe. See annab jumele tagasi ja ühendab selle. Rakkude aktiivsuse suurendamisega soodustab see kivi kortsude vähenemist pikaajaliselt. Lühiajaliselt kaasneb see paranemisega ja parandab naha elastsust.
Pead pead võivad rikkuda terve päeva ja neid on sageli raske kaduda. Jama aitab migreeni vähendada. Pange kivi lihtsalt otsaesisele, kuni valu kaob. Jama Stone kaasneb ka palaviku langusega.

psüühilised omadused

Jama on kontaktkivi. Selle efektide aktiveerimiseks on parem seda kanda ehetes või hoida käes. Vaimne kivi, ta julgustab olema ise ja aitab ennast tunda. Jama aitab leida sisemist rahu, mis edendab mõistuse rahustamist. Mõistus vabastatakse ja annab võimaluse vaikusele.
Paus, lähedase lahkumine või lähedase kaotus on raske lauseid üle saada. Jama laseb negatiivsetel mõtetel minna ja uuendab neid positiivselt, et neid vaimseid vigastusi ravida. Emotsioonid stabiliseeruvad ja muudavad mõistuse rahulikuks. Jama Stone võimaldab teil pärast raskeid katseid edasi liikuda.
Teistega hea olla, peate olema iseendaga hea. Jama Stone edendab harmoonilisi suhteid. Aususe sümbol, Jama viib tervislikuma ja siirase emotsionaalse eluni. See on kivi, mis eemaldab süütunde ja hõlbustab autentseid vahetusi.

Milline on Jama Stone’i jõud?

Jama mõjutab peamiselt südame keskosas asuvat südametšakrat. See tšakra on keha keskpunkt, mis ühendab kolm tšakrat madalamal kui kolm ülemist tšakrat. Jama Stone’i, empaatiliste impulsside ja romantiliste tunnetega seotud harmoneeruvad. Selle tšakra tasakaalustamatuse korral on tunda tundetus armastuse, külma ja emotsionaalsete häirete suhtes.
Naba all asuv püha tšakra määrab meie võime luua sidemeid teistega. Jamat kasutatakse eriti siiraste suhete jaoks. Aktiveerides seda tšakrat Jama’iga, muutub integreerimine uude rühma lihtsamaks. See kivi mõjutab ka kolmandat silma tšakrat, teadlikkuse keskus. Koos Jama’iga edendab see tšakra intuitsiooni ja tarkust.

Millised kivid Jama’iga seostamiseks?

Kividel on energiat, nemad toovad meile palju eeliseid. Kuid neid energiaid ei tohiks segada. Oluline on seostada kive, mis toimivad samadel tšakratel. Nagu eespool täpsustatud, sekkub Jama süda tšakrale. Seejärel saab seda kanda Aigue-Marine’iga ja soodustada seeläbi enese aktsepteerimist ja kaastunnet.
Värvid on olulised litho -teraapias. See määrab kivi vibratsioonisageduse. Sarnaste värvidega kividel on sarnased energiad. Ahhate ja Tourmaline nõustuvad Jama’iga kergesti. Nende rahustav värv sümboliseerib tasakaalu ja harmooniat. Üheskoos toovad nad meie ümbritsevatega püsivaid suhteid.

Kuidas puhastada ja laadida Jama kivi?

laadige oma kivi elulillega

Kivid pakuvad oma vibratsiooni kehale ja vaimule. Kuid neid voorusi vähendatakse mõne aja pärast ja peavad laadima. Jama kivi puhastamiseks tuleb see mõneks tunniks kasteda allikaveevanni.
Jama energiate uuendamiseks on Kuu valgus kõige tõhusam. Igal õhtul aknaservale asetatud kivi laadib automaatselt. Jama jaoks on võimalik ka üks kuni kaks tundi kvartshunnikusse paigutada.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Jaspe Bumblebee.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.