Kaltedoon: tähendus, voorused ja omadused

Kaltedoon omandamine oleks rahulikuma igapäevaelu sünonüüm. Teda ootamiseks peate jälgima ainult tema armsaid pastell nüansse. Väga ihaldatud läbi aegade, sellel kõlari kivil on kehal ja vaimul väärtuslikke voorusi. Sukeldage end selle paljude võimude avastamiseks.

> kaitseb kardiovaskulaarset süsteemi < /Li>

Kust pärineb nimi “Kaltedoon”?

Kalgadoonia päritoluga on seotud kaks hüpoteesi, mida nimetatakse ka chalcedoniks. Esimese kohaselt joonistab see oma nime Bosphorusel asuvast Türgi linnast Khalkedonist, mis varjab esimesi Calcédoine’i ladestusi 4000 aastat eKr. Kui usume teist allikat, pärineb tema nimi Kreeka Kacherist, mis tähendab Carthage. Need kalliskivid läbivad seda foiniikia sadamat antiikaja ajal. Seda tuntakse ka nimega “Piimakivi” oma üsna piimjas värvi tõttu.

kaltsédonia määratlus

Calcédoine – naissoost nimi ladina kalchedon, õige nimi

Sordistus ränidioksiidist, mis koosneb kvartsist ja opaalkiududest. Seal on erinevaid värve: punane [sarvkesta], pruun [sardoine], tumeroheline [plasma], õunaroheline [krüsopraas], kontsentriliste aladega [ahhaat].

Kaltedoon ajalugu ja päritolu

Kaltedoont täheldatakse esimest korda Türgis, 4000 aastat eKr. Sel ajal kasutasid selle elanikud seda mineraali igapäevaste tööriistade ja esemete kavandamiseks. Neil on dokumentide tihendamiseks eriti silindri tihendid, mida nad savile kinnitavad. Pronksiajal, Kreeta saartel, jätkavad Minolased seda traditsioonilist objekti.
Mis puutub roomlastesse, siis nad on harjunud Kaltedoon ehetesse oma vooruste jaoks kõnelemisele panema. See on siis amuleti, kamee, rõnga või spindli kujul. Oma kõnelejate kingituste suurendamiseks tõi Cicero ise need igale avalikule esinemisele. See mineraal toimib ka jumalate auks pakkumistena.
Egiptlased hindasid seda ka luksuslike objektide loomiseks.
Kaltedoon mängib religioonis olulist rolli, kuna seda on viidatud mitmes pühades kirjutises. Piiblis mainitakse seda kui Jeruusalemma seina kolmandat alust. Tooras kaunistab see üks kalliskive. Lõpuks soovitas Muhammad islamis, et tema ümber olevad inimesed paneksid õitsengu meelitamiseks ahhaadi, mitmesuguseid kaltsédonia.
Keskajal kiitis mainekas Hildegarde de Bingen sinise kaltsédonia eeliseid meeleolu regulatiivsete omaduste eest. Nahale, krae, käevõru või rõngasse, eelistatavalt veeni vastu, hajutab see viha ja vastuvõtlikkust. Renessansi ajal kaotas see populaarsuse. Seejärel on selle kasutamine reserveeritud dekoratiivseks kaunistamiseks.
Praeguseks on maailmas paljusid hoiuseid ja jääb ehete jaoks põhimõtteliselt ära.

Kaltedoon koostis

Kaltedoon kuulub räni perekonda ja on üks mikrokristallilistest kvarts. See koosneb ränidioksiidist, mille keemiline valem on SiO2+H2O. See pärl on vastupidav, kuna selle kõvadus on vahemikus 6,5 kuni 7 MOHS. Mis puutub selle tiheduse osas, siis see varieerub vahemikus 2,58 ja 2,64 g/cm3. See mineraal moodustub ränihappest temperatuuril alla 100 ° °. Sellel on rombodeerne kristalne süsteem ja see ei ole nähtavad kristallid selle kiire jahutamise tõttu.

Kaltedoon omadused ja eelised

füüsilised omadused ja eelised

Litoteraapias tunnistatakse kaltsédoniat kui “oraatori kivi”. See soodustab suulise suhtluse kvaliteeti, aga ka eneseekspressiooni, võimaldades oma kandjal end teiste ees suuremalt kinnitada. See pärl rahustab hingamisteede sfääris tunda valusid, rahustab köha ja kohtleb kurgu kiindumusi. Lisaks on see suurepärane viis gutterite vähendamiseks.
Kaltedoon omab jõudu nii luude kui ka küünte tugevdamiseks. See osaleb aktiivselt murdumise korral tervenemisprotsessis.
See mineraal osutub kardiovaskulaarsüsteemile kasulikuks, kuna see tugevdab arteriaalseid ja venoosseid seinu. Lisaks stimuleerib see vereringet ja vedelikke üldiselt, eriti veepeetuse vastu võitlemiseks.
Emaarmastuse sümbol, see on alles äsja sünnitanud naistele soovitatav, sest see soodustab piima tootmist.

psüühilised omadused ja eelised

Keha energia tasakaalustamise teel vähendab kaltsédonia stressi ja ärevust. Lisaks jahib see nii negatiivseid tundeid kui ka tumedaid mõtteid, et teha teed optimismi ja täiuslikkuse saavutamiseks. See on põhjus, miks see on psüühikahäirete või sõltuvate probleemide korral eriti märgitud, millest see aitab üle saada. See toimib heatahtliku juhendina inimestele, kes elavad läbi keeruka eluperioodi.
Kaltedoonl on võime paljastada hinge parimad aspektid. Seega suurendab see sallivust, empaatiat, õnne ja armastust. See on kivi, mis edendab avatust ja seltskondlikkust uute inimestega kohtumiseks ja juba olemasolevate suhete tugevdamiseks.
See mineraal taastab või annab enesekindluse, et tema omanik peab uskuma oma võimetesse. Tegelikult on see kõigi nende elukutsete jaoks, kus suhtlus võtab keskse koha.

Milline on kaltsédonia jõud?

Tänu oma rahustavatele voorustele on Kaltedoonl võim rahustada nii südame kurbusi kui ka hinge haavu. See leevendab piinasid, isegi äärmuslikke. Ideaalne väsinud inimestele või liigse vaimse süüdistuse ohvritele, see soodustab lahti laskmist. Lisaks leevendab ta agressiivsete inimeste emotsioone või vaevab ebastabiilsust.

Milline astroloogiline märk seostatakse kaltsédoniiniga?

Kõiki kive saab kanda kõik sodiaagi tunnused. Nii sagitar põliselanikud kui ka vähid on Caldedoni pakutavate energiate suhtes tundlikumad.

Milline tšakra on seotud kaltsédoniinis?

Kaltedoon on pärl, mis on ühendatud kurgutšakraga. Tõepoolest, see suurendab nii suhtlemise kui ka kuulamisega seotud võimeid ning edendab enda väljendamist teiste ees. ENT -sfäär sõltub otseselt sellest tšakrist. Seega on selle aktiveerides võimalik kurguvalu paraneda, kilpnäärme häirete parandamiseks ja kõrvade kaitsmiseks.
See mineraal on seotud ka 3. silma tšakraga. Seda stimuleerides tasakaalustab Kaltedoon energiaid suuremat vaikust ja harmooniat. Närvisüsteem on seega rahulik ja kipub rohkem rahulikkust. Lisaks kaotab see intuitsioonitunde, mis võimaldab valikuid teha teie sügavate püüdlustega.

Millised kivid seostuvad kaltsédoniiniga?

Kurgu tšakrat tegutsemiseks võib Kaltedoon seostada amazoniidi, Lapis-Lazuli, Larimari või türkiissini.
Kolmanda silma tšakraga seotud eeliste suurendamiseks võib selle pärliga kaasas olla azurite, labradoriidi või Hawki silm.

Kuidas kaltsédoniat puhastada ja laadida?

puhastage kaltsédoniin

Kivide tõhususe laiendamiseks, mis iganes nad ka pole, on endiselt oluline puhastusrituaali korrapäraselt läbi viia, et neid puhastada oma negatiivsete energiatega.
Kaltedoon puhastamiseks võite selle paljastada veeauru või ultrapoegade jaoks. Kõige klassikalisem meetod on selle edastamine salvei või viiruki suitsu üle.

laadige kaltsédoniin

Pärast puhastamist ja nii, et teie kivi leiaks kõik oma võimed, on oluline seda laadida.
Samuti saate selle paljastada päikese magusatele kiirtele kas hommikul või päeva lõpus. Võite selle üheks ööks jätta ka Kuu valguse alla. See toiming on veelgi tõhusam, kui asetate kivi kvartsiklastrile või ametüsti drusile.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Kaltsiit.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.