Krüsokolle: tähendus, voorused ja omadused

Chrysocolle, hüpnootilise värvi ja tuhande voorusega kivi võrgutab kogu maailmas. Suur Cleopatra muutis selle valitsemisajal väärtuslikuks liitlaseks. Siit leiate selle pärli ajalugu ja ka lugematuid volitusi, mis tal on.

Kust pärineb nimi “ChrySocle”?

Mõiste Chrysocolle tulemuseks on “kuldliim”. Selle päritolu pärineb kreeka “Chrysosest”, mis tähendab “kuld” ja “Kolla”, mis tähendab “liimi”. Samuti on praeguseks kaks sellele nimele usutavat selgitust. Esimene viitab tõsiasjale, et antiikaja korral kasutati keevisõmbluste läbiviimiseks vase mineraale. Teise hüpoteesi kohaselt hoiab see mineraal seda nime, sest toores olekus paneb tema poorsus ta keelest kinni pidama.
Varem tähistas see mõiste samade omadustega kivid. Alles 1808. aastal ristib teda ka geoloog brocant de Villiers.

Chrysocollle’il on palju sünonüüme, mida varem kasutasid nii alaealised kui ka mineraloogiaeksperdid. Nende hulgas võime tsiteerida: atlas maagi, hall roheline, mäeroheline, vaskhüdrophan, rhyoliit, Llanca, Hispaania roheline, Dillenburgiit, Chalcostactiit …

ChrySoclemi määratlus

Krüsokolle, naissoost nimi, Kreeka Khrusokollast, Borax

Silikaat looduslik niisutatud amorfse vask, rohelise sinise värviga.

ChrySoclle’i ajalugu ja päritolu

Chrysocollle ilmub esimest korda antiikajast. Kreeka filosoof Théophraste mainib seda oma teoses “Kivide lepingus”, umbes 315 eKr. J.-C ..
Vana -Egiptuses on kuninganna Cleopatra kombeks tema tulise temperamendi rahustamiseks krüsokolli hoida. See pärl on tuntud ka impeeriumis oma regeneratiivsete ja rahustavate omaduste poolest. Tõepoolest, sellel on võime paranemisprotsessi kiirendada. Lisaks leevendab see salvi kujul vigastustega seotud valu.
Keskajast, nagu teatud kivid, näiteks azurit, mis on kunagi pulbriks taandatud, vabastab see võimsaid sinirohelisi pigmente. Nende eesmärk on kujundada käsikirjade ja kerimiste valgustusi, kuid neid kasutatakse ka kunstilise ja dekoratiivse maalimise praktikas, andes koha suurepärastele maalidele ja freskodele.
19. sajandi alguses kasutati Ladina -Ameerikas peamiselt ehetes Chrysoclolle. Seejärel lõid nad erakordsed kuldkaunistused, millesse nad sinise pärli integreerivad. Nende kultuuris esindab see vee tugevust ja püha seoseid, mis neil loodusega on.
Tänapäeval kasutatakse Chrysocollet peamiselt ehete valmistamisel, aga ka terapeutilise kivina litoteraapias.

Chrysocoll

kompositsioon
Chrysocollle on hüdraatunud vask silikaat, mis on osa tsüklosilikatite perekonnast. See sisaldab ränidioksiidi, hapnikku, alumiiniumi, vesinikku ja vaske, millele ta oma värvi võlgu on. Selle keemiline valem on Cusio3 2 H2 O + AL, Fe, P. Sellel maagil on kõvadus, mis varieerub 2 kuni 4 MOHS -i ja tihedus, mis on 2 kuni 2,3 g/cm3.

ChrySoclle omadused ja eelised

füüsilised omadused ja eelised

ENT ja hingamisteede sfääridega seotud krüsokolle rahustab ja osaleb kiindumuste nagu kurgu ärrituste, bronhiidi, keskhariduse ja stenokardia paranemises … see aitab paremat hingata ja soodustab suulist suhtlust. Lisaks on see eriti näidustatud kokumise ravis.
See mängib olulist rolli füüsilise seisundi parandamisel. Tõepoolest, see suurendab vereringet elundite paremaks hapnikuga varustamiseks. See võimaldab teil arendada lihaseid ja kaitsta luustikku. Täpsemalt säilitab see šokiühendusi, mille nad saavad läbi viia. See on põhjus, miks see on kohandatud nii sportlastele kui ka inimestele, kelle tegevus nõuab sageli seismist või korduvate žestide tegemist. See sobib ideaalselt pingete ja seljavalu leevendamiseks.
Sellel kivil on naistele mõeldud voorused. Tõepoolest, see on endiselt võimas spasmistivastane, efektiivne valulike reeglite, üldiselt menstruaalthäirete vastu ja soodustab õrna sünnitust. See vähendab ka menopausiga seoses ebamugavusi, näiteks soojuspuhvid, ärrituvus või isegi väsimus.

psüühilised omadused ja eelised

Krüsokolle Stone neutraliseerib negatiivsed energiad, et asendada need positiivsete lainetega. Ta kutsub oma omanikku muutma oma ettekujutust igapäevaelust, et tõlgendada oma emotsioone oma käitumise arendamiseks. Seega on see erinev kahjulike tunnete nagu kadedus, ärevus, kurbus, melanhoolia, hirm … See kalliskivi rahustab meelt ja edendab sisemist rahu rahuliku ja hästi olema naasmiseks. See on kohandatud inimestele, kes kannatavad meeleoluhäirete all või on emotsionaalse ebastabiilsuse olukorras.
Koostades rahulikkuse kliima, loob see piisavad tingimused uute sõprussuhete loomiseks või juba olemasolevate konsolideerimiseks. See on armastuse kivi, mis propageerib harmooniliste suhete empaatiat, sallivust, austust ja kuulamist.
Lisaks vabastab Chrysocolle kõne. Ta annab võimaluse väljendada oma ideid, ootusi, aga ka tundeid. Ta kutsub teid üles võtma seisukoha, ennast kinnitama, et end iseendaga joondada.

Milline on Chrysoclemi jõud?

Chrysocollle raputab keha ja vaimu ning seetõttu suhteid teistega.
Mitmed võimalused võimaldavad teil nautida Chrysoclolle eeliseid. Tuppa asetatud see kaitseb atmosfääri negatiivsete energiate eest, et muuta see rahu varjupaigaks.
Hoolduskivis kasutatud saab selle kinnitada tšakratele vastavatele punktidele, et eemaldada ummistused.
Pikaajalise efekti saavutamiseks võite seda kanda ehetes, ripatsi, kaelakee või käevõru kujul.

Milliseid astroloogilisi märke seostatakse krüsokollega?

Kivid saavad kasutada kõik. Kuid nad pakuvad paremat tõhusust seotud astroloogiliste märkide põliselanikke.
Seega on Krüsokolle võimeline saldosid, Kaksikud ja Amburit täielikult kasuks.

Millist tšakrat seostatakse Chrysocole?

Chrysocolle on ühendatud nii kurgutšakrate kui ka südamega.
Esimese tegevuse käigus edendab see suhtlemist nii iseenda kui ka teistega. See loob sisemise dialoogi, mis võimaldab paremini kuulata ja mõistmist. Vahetused teistega on hõlbustatud ja loovad stabiilseid ja tervislikke suhteid. Eriti soovitatakse kurgutšakra kallal töötada üksindatele inimestele, kellel puudub enesekindlus.
Südame tšakra stimuleerimine suurendab armastust ja vastu võtta. See võimaldab rohkem avaneda teistele ja edendada elurõõmu, toredat, heatahtlikkust.

Millised kivid seostuvad Chrysocole?

Nende eeliste maksimeerimiseks on oluline seostada mineraale sarnaste omadustega. Kui need on vastu, võivad teie kalliskivide voorused kahjuks tühistada.
Kurgu tšakraga seotud toimingute jaoks saab krüsokolli kombineerida tselestiini, türkiissinise, larimari või lapis-lazuliga.
Südame tšakra mõjutamiseks saab seda kombineerida smaragdi, jade, amazoniidi või malahhiidiga.

Kuidas krüsokolle puhastada ja laadida?

puhastage Krüsokolle

Teie kivi jõu taastamiseks tuleb seda regulaarselt puhastada. See rituaal puhastab selle energiast, mida ta on taaskäivituse jaoks nullini salvestanud.
Saate puhastada oma ehteid või krüsokolli kive viirukit või salvei.

laadige ChrySoclle

Kuna Chrysocolle jääb suhteliselt habras mineraaliks, on eelistatav seda kuuvalguses laadida, pehmem kui päikesekiir. Selleks võite selle üleöö välja jätta ja varahommikul tagasi saada.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Krüsopraas.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.