Krüsopraas: tähendus, voorused ja omadused

Krüsopraas on kivi, mis toob oma kandjale harmoonia ja rahuliku. Pierre des Artises see võimaldab isiklikku arengut ja reklaamib sõbralikke linke. Avastage sellel lehel kogu selle kivi lugu.

Kust pärineb nimi Krüsopraas?

Krüsopraas kivi nimi tundub väga keeruline ja raskesti mõistetav. Selle päritolu ja etümoloogia ei hüppa esimesest lugemisest välja. Pärast seda nime ja selle tõlke ajaloo põhjalikku uurimist saame teile täna öelda, kus tuleb sõna krüsopraas.
Krüsopraas kivi nimi pärineb kreeka sõnadest, sõnast “chrysos”, mis tähendab “kuld” ja sõna “prason”, mis tähendab “porru”. Seega saab seda tõlkida Golden Pleki või Gold Pleki abil.
Krüsoprase kutsusid ka kreeklased endiselt antiikaja, Veenuse kivi, sest kivi oli nagu jumalanna võrreldamatu ilu.

Krüsopraas Stone’i ajalugu ja päritolu

Krüsopraas on üks vanimaid kive, mida me praegu teame. See on poolvääriskivi, mis teeb selle Joaillers’i jaoks veelgi atraktiivsemaks.
Krüsoprase kivi kasutati erinevates iidsetes kultuurides. Kreeka, Rooma tsivilisatsioonides, aga ka Egiptuse kultuuris on jälgi. Seejärel kasutati teda igapäevaselt, teda kanti ehetes, kus ta kaunistas rikastes elukohtades dekoratiivseid esemeid.
Seda tunti ja tunnustati ka oma magnetilise väärtuse kui esteetilise väärtuse osas.
Leiame esimesed vihjed Krüsopraas’ile Pliniini the Old’i tekstides, kes sellest ühes neist teostest räägib. Mainime ka Piiblis kivi, öeldakse, et New Jeruusalemma alused ehitatakse vääriskividele, sealhulgas krüsoprase.
Aleksander Suur väga armastatud Krüsopraas. Ta tõi ta iga päev vööle. Ta kandis seda ka lahingute ajal, sest teadaolevalt tõi see võitluse edu. Keskajal leidis krüsopraas teadaolevalt selliseid haigusi nagu Drop, arvasime ka, et see on võimeline inimesi nähtamatuks tegema.
Preisimaa Frédéric II armastas seda kivi eriti, on avastatud suur hulk esemeid, mille valduses on krüsoprase.

krüsoprase kivi koostis

Krüsopraas on väga kallis kaltsédonia sort, kuna see on väga haruldane, see on üks kõige keerulisemaid kaltsutoine. See on mikrokristallilise kvartsi kiuline kuju.
Suurim krüsopraas, mis eales leitud, leiti Austraalia külast, see kaalub enam kui 16 400 kilo. Austraalia on ka riik, kus kogu maailmas on kõige rohkem krüsoprase.
Krüsoprase värvid varieeruvad õunarohelisest tumerohelisest, sellel võib olla ka pisut valksemaid toone.

krüsoprase kivi omadused

füüsilised omadused

Krüsoprase on teatud valu leevendamiseks kasutatud aastakümneid. On teada, et see parandab maksa tervist, järgides ülemääraseid. See puhastab ja võõrutab keha. See vähendaks ka vererõhku ja üldisemalt parandaks südame tervist. Lisaks võimaldab see teil paremat magada ja veeta rahulikumaid öid.

psüühilised omadused

Krüsopraas Stone’il on palju psüühilisi omadusi. Teadaolevalt toob ta oma kandjale õrnust ja kaastunnet, seega edendab ta inimsuhteid, aga ka enesekindlust.
Ta nõrgendab viha ja ebaõigluse tunnet, see võimaldab rahustavat vaimu ja selgemat nägemust meid ümbritsevatest asjadest. See on hea liitlane neile, kes soovivad sündmustele tagasi astuda ja teatud olukordades sobivamaks mõelda.
See on mineraal, mis on teadaolevalt vabastav ja inspiratsiooni loominguline, see on kunstnike lemmikkivi.

Milline on krüsoprase kivi jõud?

Krüsopraas on tugev metamorfoosi või küpsemise sümboolika. See on kivi, mis kaasneb üleminekute ajal, suurte isiklike või ametialaste muutuste ajal.
See toob kaastunnet ja tähelepanu neile, kes soovivad, see aitab teil teistele avaneda ning olla pehmem ja tähelepanelik. Krüsopraas on kivi, mis edendab isiklikku arengut, mõned ütlevad, et see ravib seda kandvate inimeste hinge.

tasuta vormid Krüsopraas

Milliseid kive seostub krüsoprase?

Võite seostada krüsoprase mitme kiviga, eelistatavalt samade värviliste toonidega. Kaks kõige tuntuimat kivi, et krüsopraasiga tõhusalt abielluda, on serpentiin ja peridotiit.
Serpentiin rahustab ka meelt, see on siis krüsoprase täiuslik liitlane, need toovad tasakaalu ja rahuliku. Nende rohelised värvid võimaldavad neid kandes rohelise harmoonia.

Kuidas krüsoprase kivi puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Krüsoprase eest hoolitsemiseks peate selle puhastama ja regulaarselt laadima. Kastke see mitu tundi demineraliseeritud vees või soolale. Kui teil pole seda soola ega deminraliseeritud vett, võite kasutada kraanivett või soolavat vett (kui teie kivi pole ehe külge kinnitatud).

puhastage krüsopraas

Seejärel saate seda paar tundi päikese käes laadida, seda suurem on päike taevas ja mida kiiremini teie kivi laadib. Samuti saate krüsopraasi laadida kivikristallil või elulillel.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Kullisilm.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.