Kvartsiit: tähendus, voorused ja omadused

Suure vastupanu tõttu on kvartsiiti kasutatud aastatuhandete vältel mitmeks kasutamiseks. Kuulsate Egiptuse jäätmete päritolul on sellel mitmetahulisel kivil hinnalised jõud. Avastage need edasise viivituseta!

Kust pärineb nimi “Quartzite”?

Kvartsiidi nimi pärineb saksa keelest “Quarzit”. See võtab kuju sõna “kvarts” juurest, mineraalile, millega see pakutakse.
1823. aastal kasutab kuulus loodusteadlane Alexander von Humboldt seda terminit oma teoses “geognostiline essee kivide hoiustamise kohta”. Esmakordselt mehelikuga seotud sõnaga femineerivad sõna kvartsiiti teatud 19. sajandi eksperdid.
See on ka “Quarzite” sünonüümi all tuntud. See õigekirjamuudatus toimus aja jooksul kasutamisega.

kvartsiidi määratlus

kvartsiit – \ kwaʁ. TSIT \ – mehelik või naiselik

Mineraloogia
Massiivne kivi koosneb agregaatidest kvartsist.

kvartsiidi ajalugu ja päritolu

Kvartsiidil on kõrge takistus ja see pakub laias valikus värve. Tema avastus pärineb eelajaloost ja siiski viitavad sellele vähesed kirjutised.
Meie paleoliitikumi ajastu esivanemad haldasid seda kivi puidu lõikamiseks, liha lõikamiseks või loomanahadel kasutatavate tööriistade valmistamiseks.
Palju hiljem kasutati seda kalliskivi muljetavaldavate hoonete, näiteks Memnoni kahe kolossi väljatöötamiseks. Need roosikvartsiidi kujud üle kolme meetri kõrgused tähistavad vaarao Amenhotep III. Neid nikerdas selle isiklik arhitekt selle Egiptuse kuninga templi lähedal Thebes’i linnas Niiluse kaldal. Legend ütleb, et Sunrise’is eraldas Colossi orus jumaliku laulu “Memnoni laul”. Kreeklased ja roomlased tulid kaugelt neid kuulama. Mis puutub egiptlastesse, siis nad pühendasid neile tohututele kujudele tõelise kummardamise.
Lisaks nikerdati Napoleoni haua koopia, mis on invaliidides, Soome punases kvartsiidil. Selle pärli värv on keisritele austust avaldanud alates antiikajast.
Tänapäeval on see mineraal teatud tegevusalades ära kasutatud. Näiteks kasutavad seda avalike tööde ettevõtted teede või raudteeradade ehitamiseks.

kvartsiidi kivi koostis

Kvartsiitkivi on kivi, mis pärineb liivakivist ja mis on sisuliselt ränidioksiidist. Seal on hunnik kvartskristalle, mis on kokku keevitatud. Mineraloogias on kahte tüüpi kvartsiiti: “metaquartzite” kui ka “ortoquartzite”. Ainult nende koolitusprotsess eristab neid. Kvartsiiti on tuntud ka kui teiste mineraalide, näiteks Micaschistide, Schistide või Gneissi komponenti.
See GEM saavutas suure vastupanu tõttu ehituse valdkonnas suure edu. Tõepoolest, selle kõvadus on MOHS -i skaalal 7, kui tihedus on 2,7 g/cm³.

kvartsiidi omadused ja eelised

füüsilised omadused ja eelised

Kvartsiidi füüsikalised mõjud litoteraapias ei ole eriti dokumenteeritud. Tundub, et see pärl annab peamiselt vaimse sfääri kasumi. Kvartsiidile antakse siiski võim keha taaselustada väsimuse perioodil. Ideaalne on jõudu taastada haiguse korral, hooaja vahetuse ajal või pärast liiga intensiivset pingutust.

psüühilised omadused ja eelised

Nagu ka tema tegevus kehale, annab kvartsiit psüühilise energia taaselustamise. Selgub, et ületöötamine, olulise vaimse koormuse, kognitiivse udu või isegi tähelepanuhäire korral on see kokkuhoid. Tänu oma mõjule osaleb see ideede selgitamisel, reageerimisvõimaluses, muutes loogilised ühendused kergemini. See parandab ka kontsentratsiooni ja õppimisvõimet parema igapäevase efektiivsuse ja tootlikkuse tagamiseks.
Ehkki see GEM on energiat, on see kasulik hüperaktiivsuse rahustamiseks. See võib tunduda paradoksaalne ja ometi on sellel võime energiat suunata nii, et seda kasutatakse targalt, suunata.
Eriti efektiivne inimestele, kes kasutavad edasilükkamist või kipuvad raskuste juurde tagasi pöörduma, annab kvartsiit oma hoidikule suure annuse tahte ja meelekindlust. Seega edendab see positiivset arengut, julgustades teda saama oma saatuse meistriks, julgema võtta oma eesmärke saavutada ja unistusi realiseerida.
See pärl suurendab loovust. See esindab liitlast nii õpilastele, teadlastele kui ka kunstnikele inspiratsioonist või silmitsi valge lehe sündroomiga.
Lõpuks ühtlustab kvartsiit emotsioone. Ta neelas viha, rahustab kurbust, leevendab melanhooliat või nostalgiat. Vastupidi, see töötab rohkem rõõmu ja rohkem rahulikkust.

Milline on kvartsiidi jõud?

Kvartsiidil on võim optimeerida ajuoskus ja meelt rahustada. Selle vooruste nautimiseks peate seda lihtsalt ehetes, kaelakee, ripatsi või käevõru kujul kandma.
Lisaks ja oma kognitiivse võimekuse optimeerimiseks võite selle kivi ploki oma tööruumi lähedale visata. Soovitame teil seda mitte nii tuppa paigaldada kui ka mitte hoida seda teie une ajal, sest selle mõju võib teie puhkuse häirida.

Milline astroloogiline märk on seotud kvartsiidiga?

Kui puudub selgelt väljakujunenud seos kvartsiidi ja ühe või mitme astroloogilise märgi vahel, arvatakse, et see pärl annab oma hoidjatele sama intensiivsuse, sõltumata nende sünnikuust.

Millise tšakraga on seotud kvartsiit?

Kvartsiidil on väga lai värvipalett. Selle varjus on see määratud teatud koguses mineraalid selles. Sõltuvalt selle värvist toimib kvartsiit erinevatel tšakratel.
Näidete jaoks, kui sellel kristallil on roosad või lillad toonid, on see seotud intuitsiooni reguleeriva kroonitšakraga, aga ka intellektuaalseid võimeid. Seetõttu annab ta suuremat selgust ja rohkem tarkust.
Kui mineraali kaunistatakse sinise või rohelisega, mõjutab see kurgutšakrat, soodustab suulist suhtlust ja rahustab hingamisteede häireid.
Kui sellel on kollane või ookerkleit, osutub see ühendatud päikesepõimikuga. See suurendab enesekindlust, kindlameelsust, tootlikkust ja seetõttu eesmärkide saavutamist.
Must või hall-antratsiitlik kvartsiit ühendab juurtšakraga, mis opereerib võimas ankurdamist Maale. Ta osaleb raporti ajaliselt muutmisel ja väärtustab praegust hetke. Ta julgustab end materiaalsetest kaupadest eraldama ja oma prioriteedid üle vaatama.

Milliseid kive seob kvartsiidiga?

Litoteraapias arvame, et kahe või kolme kivi seos võimaldab esimese võimeid võimendada. Selleks on endiselt oluline, et need oleksid ühilduvad, see tähendab, et neil on sarnane mõju selle omanikule.
Nagu eespool mainitud, varieerub mineraalide valik vastavalt selle värvile. Kuid võite sobitada mis tahes kvartsiiti kivikristalliga.

Kuidas kvartsiiti puhastada ja laadida?

puhastage kvartsiit

Kvartsiidi puhastamine on regulaarselt teie pärli hooldusrituaal, nii et see annab teile võimalikult kaua kasu. Päris suunamine, puhastamine võimaldab kvartsiidil pesta kõik energiad, mida ta on selles salvestatud. Selleks võite selle mõneks tunniks selge vette sukelduda või valge salvei fumigeerimist kasutada.

laadige kvartsiit

Kvartsiperekonda kuuludes aitab oma kvartsiit geodis täielikult laadida. Lisaks on Kuul äärmiselt kasulik mõju ja võimaldab kvartsiidil leida kogu oma elutähtsa energia.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Kyaniit.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.