Kyanite: tähendus, voorused ja omadused

Oma habras välimuse taga varjab Kyaniit võimsaid võimeid. Jagades tsüaansinist kleiti, mõnikord pärlina või läbipaistvat, toob see selle omamise elus rahutuse. Avastage see tuhat tahke pärl.

Kyaniit võlgneb oma nime kuulsale saksa geoloogile Abraham Gottlobile, kes ristis selle 1789. aastal. Selle päritolu pärineb kreeka keelest “Kyanos”, mis tähendab tsüansinist, viidates selle ookeanivärvile. Tema etümoloogia sünnitab prantsuse nime “tsüaniit”, mis jääb aktuaalseks.
Seda pärlit nimetatakse ka “Dishène”, Kreeka termin, mille asutas 1801. aastal Prantsuse mineralogist René-Just Haüy. See koosneb sõnast “di”, mis tähendab “kaks” ja “sthenost”, mis tõlgib “jõud”. See nimetus on seotud selle topeltkistusega, mis varieerub sõltuvalt sellest, kas seda mõõdetakse pikkuse või laiusega. See viitab ka elektrilistele omadustele, mis selle läbi kulgevad ja mis kõiguvad vastavalt uuritud tähendusele.
Varem oli see mineraal tuntud erinevates sünonüümides, näiteks “sinine talk”, selle rabeda välimuse tõttu. Seda nimetati ka “sapparite”, “béryl lamineeritud”, “munkrudite” või “Kyaniit tseoliidi”.

tsüaniidi määratlus

tsüaniit \ sja.nit \ mehelik või naiselik (kasutamine kõhkleb)

(Mineraloogia) Dishene, sinakas kivi.

Kyaniit ajalugu ja päritolu

Kyaniit on hiljuti tuvastatud ja seda mõjuval põhjusel oli see pikka aega segi ajanud safiiri, aragoniidi või sinise kaltsiidiga. Seetõttu on selle kohta vähe lugusid.
Legend ütleb aga, et meie antiikaja esivanemad teadsid seda kivi juba. Tänu oma elektrilistele omadustele oli juuste külge kinnitatud Kyaniit, mis võimaldas meestel oma teed leida. Veel üks mainib, et peaingel Mickaëli mõõk seati luksusliku kyaniidiga.
Sellel tulekindlal mineraalil on eripära taluda väga tugevat kuumust ja hoida seda selles. Pärast pulbriks taandamist saab selle saviga segada, et luua keetmiseks mõeldud keraamilised esemed.
See on habras kristall, millel on madal löögikindlus. Seetõttu on keeruline töötada, eriti ehetes ja ehetes. Sellel eesmärgil kasutamisel leitakse see aga ripatsi või sülituse kujul.
Alternatiivmeditsiini terapeudid hindavad ja kasutavad oma voorusi nende osutatava hoolduse ajal üha enam.
Ükskõik, kas see on toores, silindrikujuline, veeretatud kivi või kabochon, jääb see kollektsionääride poolt hinnatud.
Lisaks on liikumise “abstraktse maali” kunstnikud inspireeritud tsüaniidist kui muusast. Selle erinevad kihid Mille-Feuilles annavad teoseid sellele stiilile tüüpilisest geomeetrilisest mõõtmest.

Kyaniit Pierre

kompositsioon
Kyaniit kuulub silikatite perekonda. See metamorfne kivim moodustab maa all. See on nii olulise rõhutase kui ka äärmuslikel temperatuuridel üle 1500 ° C.
See koosneb peamiselt alumiiniumist silikat. Tuvastame muude mineraalide, näiteks süsiniku, kroom, kaltsiumi, raua, magneesiumi ja titaani olemasolu. Selle keemiline valem on Al2 [O/SiO4]+C, CA, CR, Fe, MG, Ti+(GA, K).
Kyaniit’il on pikkade lamedate kristallide superpositsioon, millel on rabe. Sõltuvalt sordidest võib see pakkuda klaasiga sarnaseid klaasi peegeldusi või isegi ilusaid pärleid.
Sellel kivil on eripära, et pikkuse ja laiusega on ebaühtlane karedus. Seega läheneb see kristallide mõttes 7,5 MOH -le, samas kui nende risti on umbes 4,5 MOH -d.
Dishene’i hoiused jätkuvad kõigil planeedi mandritel. Kõige olulisemad on nii Brasiilias, Indias, Austraalias, Venemaal kui ka Keenias.

Kyaniit Stone’i omadused ja eelised

füüsilised omadused ja eelised

Kyaniit Stone on füüsilisel ja vaimsel tasandil mitmekülgne.
See kaitseb närvisüsteemi ja tagab aju ja lihaste hea suhtluse. Seega hõlbustab see liikumiste liikumist.
Lisaks rahustab see mineraalne kiindumus ja kurguvalu. See vähendab mähkimist, köha ja leevendab sellega seotud valu. Lisaks võimaldab see võidelda kokumise vastu.
Kyaniit on soovitatav inimeste parandamiseks. See aktiveerib rakkude regenereerimise ja kiirendab paranemisprotsessi. See suurendab vigastuste paranemist, konsolideerib luid pärast luumurdu ja aitab haigusest või operatsioonist taastuda.
Psüühika rahustamisega vähendab see stressi taset ja rikošeti abil parandab une kvaliteeti. Vererõhk on reguleeritud parema üldise tervisliku seisundi saavutamiseks.

psüühilised omadused ja eelised

Kyaniit kutsub mullitavaid ajusid tempot aeglustama! See toob kaasa palju rahulikkust ja rahulikkust, neutraliseerides ärevust, hirme ja mäletamist. See on väärtuslik liitlane suure vaimse süüdistuse ohvritele või on eelsoodumus läbipõlemisele või depressioonile.
Mõistus vabastatakse parasiitide mõtetest, mis parandab kognitiivseid võimeid. Olukordade objektiivseks analüüsimine ja piisavate otsuste tegemine on lihtsam, ilma et teie emotsioonid neid tungiksid.
Lisaks tõrjub tsüaniidi vibratsioonimäär negatiivseid laineid, et rõhutada optimismi ja muuta positiivselt teie pilku maailmale. See on võimalik tänu võimendatud vaimsele tundlikkusele.
See pakutav rahutus soodustab järeleandmist ja heatahtlikkust enda suhtes, võimaldab seejärel suurendada enesekindlust.
Lõpuks parandab see rikaste ja täidetud ühiskondliku elu jaoks teistega vahetuste kvaliteeti. See tekitab tervislikke ja püsivaid suhteid.

Milline on tsüaniidi jõud?

Litoteraapias on tsüaniit tervendav kivi, mis mõjutab keha ja vaimu tasakaalustamatust nii suurele sisemisele rahule kui ka rohkem heaolule.
Selle volitustest kasu saamiseks võib see kivi oma toas või laua peal olla. Pikaajalise efekti saavutamiseks eelistage seda kanda kaela ümber ripatsi kujul või hoidke seda taskus.

Milliseid astroloogilisi märke seostatakse Kyaniit’iga?

Kyaniit on seotud Zodiaci, Neitsi, Amburi ja kala märkidega. Nende põliselanikud osutuvad eriti tundlikuks selle eeliste suhtes, mida nad täielikult naudivad.

Millise tšakraga on tsüaniiti seotud?

Tsüaniit töötab kurgus ja 3. silma tšakras.
Stimuleerides kurgutšakra vibratsiooni, optimeerib see suhtlemisvõimet. See edendab avalikku esinemist ja parandab oratoorilisi oskusi. Lisaks osaleb ta sisemise dialoogi loomisel, mis soodustab teadmisi ja enese aktsepteerimist.
Kolmandal silmal reguleerib ta emotsioone ja sunnib oma omanikku lõõgastusseisundisse.

Millised kivid Kyaniit’iga seostamiseks?

Kõigil kividel on nii iseärasused kui ka oma vibratsioonikiirus. Samuti võivad vooruste suurendamiseks üksteisega seostada kahte või kolme mineraali. Sarnaste kalliskivide ühendamine on siiski oluline.
Kahe lemmik tšakrate tegevuse suurendamiseks võib Kyaniit abielluda Célestine’i, Lapi-Lazuli ja Sodaliidiga.

Kuidas koristada ja laadida Kyaniit?

puhastage Kyaniit

Puhastusprotsess on mineraalide hoolduse lahutamatu osa. Nende kogunenud energiaga puhastamiseks võite kivide ja kyaniidist koosneva ehete jaoks kasutada viirukit või salvei suitsu. See õrn meetod austab kristallide haprust.

laadige Kyaniit

Selleks, et Kyaniit saaks oma voorustest kasu, on oluline seda regulaarselt laadida.
See pärl leiab oma elutähtsa energia, kui on ühe öö kuuvalguses kokku puutunud. Võite selle korraldada ka kvartsiklastri või elulillega tund või kaks.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Labradoriidi.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.