Lapis Lazuli: voorused, tähendus ja omadused

Kunstiteoste ja pühade teoste valmistamiseks kasutatud Lapis Lazuli on luksuslik kristall. Täna kaunistab see palju ehteid mõistliku hinnaga. Laske end suunata selle sügavsinisest ja avastage selle ajalugu, selle tähendus ning paljude füüsiliste ja psüühiliste eelistest.

Kust pärineb Lapis Lazuli nimi?

Lazuli kannab seda nime oma intensiivse ja intrigeeriva värvi tõttu. Sageli segides Sapphire’iga, nende ühise värviga sügava sinise värvi pärast, sai Lapis lazuli hüüdnimega “Star Sapphire”. See viitas kivi sädelevale kuldsele särale. Kuid ainult keskajal ilmub nimi Lapis Lazuli.
See nimi pärineb erinevatest keeltest. Ladinakeelsest lapist, mis tähendab Pierre ja Azuli, mis on saadud keskaegsest ladina azuriumist, mis tähendab Azure. See sõna on inspireeritud Pärsia Lazhwardist, mis tähistab intensiivset ja helesinist. Lazuli on seetõttu segu azuriumist ja lazhwardist ning tähendab nagu Azure.

ainulaadne lapis lazuli osad

Lazuli Lapise ajalugu ja päritolu

Lapis Lazuli on rikkaim lugude ja mütoloogiate kivi. 6000 aastat tagasi enne Jeesust Kristust kaunistas see mineraal tseremooniatele pühendatud pühad objektid. See kasutus tõestab oma suurt väärtust ja on jätkunud sajandite jooksul.
Egiptlaste ajal oli Lapis Lazuli jumaliku jõu ja elujõu sümbol. Sinine värv oli nende jaoks surematuse ja lõpmatu märk. Vaaraod, mis olid paigutatud Lapis Lazuli amulettide haudadesse, et end kaitsta, mardika või silma kujul.
Roomlased nägid selles kivis võimsat afrodisiaakumit, mida nad jõid pulbri kujul, segades piima. Keskajal kasutatakse Lapis Lazuli laiemalt eliksiirina keha ja vaimu tugevdamiseks. Lapis Lazuli kivi kasutamine kaunistamiseks ja kunst levib kiiresti. Vähendatud pigmenti, värvid lapis lazuli muutub välismaaks. Seda kivi kasutati kangaste tinktuuriks, aga ka maalimiseks, kunstiteostes või lõuendites. Sixist kabeli lagi, maal Vermeer pärliga noor tüdruk või isegi kuulsad Fabergé munad sisaldavad selle värviga pigmente.
Lapis Lazuli suurimad hoiused asuvad Afganistanis. Muud hoiused on kogu maailmas, sealhulgas Tšiilis, kus Lapis Lazuli on rahvuskivi. Kuid nende sinine oleks vähem intensiivne kui Afganistani kivid.

Lapis lazuli kivi koostis

Räniperekonnast esineb Lapis lazuli teatud lubjakivides, näiteks kristalliks marmor. See kivi koosneb peamiselt Lazurite’ist, mis annab sellele sügava sinise värvi. See sisaldab ka püriidi, mis annab sellele kollase purske. Kui neid on liiga palju, kaotab Lapis lazuli väärtus. Kaltsiit ja sodaliit on ka selle kivi komponentide osa.
Selle tiheduse määrab selle püriidisisu. Seetõttu on see sõltuvalt kividest 2,5 kuni 3. Selle kõvadus on MOHS -i skaalal 5,5.

lapis lazuli atribuudid

füüsilised omadused

See kivi toimib keha erinevatel skaaladel. See aitab silmade head toimimist, vähendades nägemishäireid. See vähendab ka migreeni, mida saab seostada väsinud silmadega. Padi lähedal Lazuli Lapise kiviga magamine aitab unetust ära hoida.
Aktiivne kurgutšakras mängib Lapis Lazuli rolli hingamisfunktsioonide tugevdamisel ja vähendab köha. See kivi kaasneb eriti astmaatikaga, et leevendada Bronchi hingamist ja põletikku.
Lapis Lazuli kasutab veeenergiat. Seejärel reguleerib see neeru ja põie. Seedetasemel nõrgendab see kivi oksendamist ja rahustab menstruaaltvalu. Lapis Lazuli sügavsinine põletuste kuumuse vastu. See on efektiivne ka nahale põletiku või ärrituse korral, nahale pandud kivi aitab vähendada kuuma tunnet.

psüühilised omadused

Litho -teraapias väga laialt levinud kivi tõstab hinge ja selgitab meelt. Kommunikatsioonikivi, see hõlbustab vahetusi ja avatust tunnetele. See avab emotsioonid represseeritud ja kaasneb pelglike inimestega, et end ärevuseta väljendada. Mis parandab sõbralikke ja armusuhteid. Ta reklaamib oma elu kontrolli võtmist, andes selge ja veenva enesekindluse. Vee elemendiga seotud sümboliseerib see rahulikku ja aitab emotsionaalset paranemist.
Serenity sümbol, selle kivi intensiivne sinine vähendab stressi ja kaitseb negatiivsete mõtete eest. See võimaldab tal minna sügava sisemise rahu sisendamisel. Lapis Lazuli aitab võidelda ärevuse ja hirmudega. Seejärel soovitatakse seda depressiooni vastu võitlemiseks.
See kivi edendab avatud meelt ja tugevdab loovust. See avaneb siirusele ja võimaldab ennast täielikult väljendada. Lapis Lazuli muudab intuitsioonid rahulikumaks mõtteks rahulikuks mõteteks.

Milline on Lapis lazuli jõud?

Meie ettekujutuste keskus on kolmas silma tšakra kulmude vahel. Me seostume selle tšakraga otsuste tegemiseks. Sellele asetatud Lapis Lazuli kivi aktiveerib selgeltnägemise. Mõtted muutuvad terveks ja mõistus deklareerib. See selgeltnägemine hõlbustab meditatsioonipraktikat.
Kõri tšakra on keha tšakra. Blokeeritud, see tasakaalustab kõiki teisi tšakraid ja põhjustab kaelas või sagedast peavalu valu. Aususega seotud sinine värv aitab seda tšakrat avada. Lapis Lazuli kristalne energia toob kogu kehas rahustava energia voolavuse ja soodustab kogu laskmist.

Millised kivid seostuvad Lapis lazuliga?

Kivi värv on see, mis määrab selle vibratsiooni. Energiate ühtlustamiseks on seetõttu oluline kanda sarnastes värvides kive. Amazonite ja türkiissinise kivi töötavad hästi koos Lapis Lazuliga. Nad pakuvad rahulikku ja rahulikku vahetust.
Samadel tšakratel tegutsevad kivid on parimad liitlased. Nagu Lapis lazuli, tegutseb Aigue merejalaväelane kurgutšakras. Koos kandes tugevdavad nad siirast tunnete väljendamist. Kolmanda silma tšakra tasakaalustamiseks on võimalik seostada Azuriti Lapis Lazuliga. See edendab innovatsiooni ja tegevust.

Kuidas lapis lazuli puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Kõigi kogunenud negatiivsete energiate eemaldamiseks on oluline kivid regulaarselt puhastada ja puhastada. Lapis Lazuli on väga habras kivi. Seetõttu on vaja pöörata tähelepanu selle hooldusele ja vältida soola või liiga kuuma veega. Piisab terve öö kraaniveest või destilleeritud veevannist. Selle puhastamiseks on kõige parem kasutada kuiva või kergelt niisket lappi.
Selle energias laadimiseks on tungivalt soovitatav kuuvalgus ja looduslik valgus. Päikesevalgus ei sobi selle kivi jaoks siiski. Hea alternatiiv on ka hunnik Quartzi Lazuli Lapise ümbruses, kuna see võimaldab nii kivi puhastada kui ka laadida.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Larimar.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.