Malahhiit: tähendus, voorused ja omadused

Kasutatakse aastatuhandeid selle rahustavate omaduste jaoks, intensiivse rohelise värvi järgi intrigeerib malahhiit. Ehtetes, dekoratiivsete esemete kaunistustes või rullitud kivis, hinnatakse seda kõigis oma vormides. Avastage malahhiidi ajalugu ja paljusid eeliseid, mida see kehale ja vaimule toob.

Kust pärineb nimi Malachite?

ladina päritolu, mõiste “malahiidid” tähendab “läbi”. See nimi on muistse kreeka “Molochē” ja variandi “Malachē” tuletus, mis tähistab muuve taime. Selle taime lehtedel on palju ribisid ja nad on võimsad rohelised. Tugev sarnasus malahhiitkiviga!

Legend ütleb, et tema nimi oleks kreeka “Malakos” tuletis, mis tähistab pehmust. Olles habras ja tundlik kivi, on see termin, mis vastab malahhiidile.

Malachite Stone’i ajalugu ja päritolu

Egiptlaste juhuks sümboliseeris malahhiit igavene nooruk ja uuestisünd. Surma järgseks eluks rääkisid egiptlased isegi malahhiidi väljast. Nende veendumustes on surm uus elu ja see kivi on selle esindatus. Raseduse kaitsmiseks kandsid Egiptuse naised malahhiiti kaela ümber. Nad ühendasid kivi Thouérise, Hippopotamuse jumalanna ja sünnituse kaitsjaga.
Võimalike vigastuste eest kaitsmiseks kandsid kreeka võitlejad malahhiiti kaela ümber amulettina või käevõru. See roheline kivi aitas neil tänu oma raviomadustele kergemini ravida. Dekoratiivkivi Artemise templis Efesoses, Malachite’il on Kreeka tsivilisatsioonis väärtuslik koht.
Keskajal areneb malahhiidi voorused. Mõned inimesed arvavad, et see kivi võimaldab loomi mõista. Teised kasutavad seda kurja silma vastu kilbina. Ja eriti selleks, et kaitsta lapsi tolleaegsete surmavate haiguste eest.
Alates tänapäevast on malahhiit olnud paljude dekoratiivsete objektide kaunistustena. Isegi tänapäeval leiame tema intensiivseid rohelisi pigmente valgustustes ja seinafreskodes.
Leiame malahhiiti kogu maailmas. Gisements on olemas Austraalias, Ameerika Ühendriikides, Itaalias ja isegi Prantsusmaal. Malahhiit on sekundaarne mineraal, mis moodustub vaskmajutustes. See kivi hämmastab teadlasi oma täpse ja sädeleva reljeefiga.

ainulaadsed malahhiidi tükid

Malahhiitkivi koostis

Vaskkarbonaathüdroksiidist koosnev malahhiidil on monokliiniline kristalne süsteem. MOHS -i skaalal varieerub selle kõvadus vahemikus 3,5 kuni 4, mis teeb sellest üsna habras kivi. Seda on lihtne kriimustada ja happes lahustuda. Selle tihedus on vahemikus 3,65 kuni 4,05.
Põnev kivi, selle roheline värv võib minna kahvatult sügavama roheliseni. Vähendatud pulbriks, see võib olla kunsti pigment. Mõiste malahhiit tähistab ka rõivaste ja kaunistamise värvi.

malahhiitkivi omadused

füüsilised omadused

Malahhiit on kivi, mis imab energiaid. Seetõttu kaasneb see lihasvalu ravida. Kivi otse valulikule piirkonnale panemine võimaldab teil keha leevendada. Seda kivi kasutatakse ka astmarünnakute leevendamiseks.
Malahhiidi vase tarbimine leevendab valulikke reegleid. Kivi kõhule pannes muutuvad kõhukrambid harvemaks. Litoteraapias kasutatakse seda kivi ka hemorraagia või liiklusprobleemidega inimestel.
Põletikuvastane kivi, malahiit aitab nakkusi vähendada. See võimaldab maksa tõhusamalt puhastada. Selle kiviga evakueerib keha kiiresti keha kahjulikud elemendid. Malahhiit stimuleerib keha ja aitab suurendada vastupidavust.

füüsilised omadused

Mao ülaosale asetatud malahhiit soodustab energia ringlust. See avab meie mõistuse tunnete väljendamise hõlbustamiseks. Malahhiidi käevõru kandmine tugevdab enesekindlust ja hõlbustab vahetusi teistega.
Malahhiidi roheline värv põhjustab lootust ja rahulikkust. Tema energia jahib negatiivseid mõtteid. See aitab võidelda ärevuse ja stressi tunnetega. See kivi pakub tõelist moraalset tuge.
Malahhiiti mainitakse sageli kaitsekivina. See on kilp, et hoida õudusunenägusid eemal ja edendab rahulikku und. Malahhiitkivi aitab keerulistest öödest üle saada, vähendades vaimset agitatsiooni.

Milline on malahhiitkivi jõud?

Major Tšakra, süda tšakra on neljas tšakra. Asudes kurgu ja rinnaku vahel, toimib see elutähtsatel elunditel. See esindab meie suhteid teiste ja kõigi emotsioonidega. Tänu Malachite’ile taastab see tšakra oma tasakaalu. Kivi vibratsioon aktiveerib keha energiad, et muuta need selle tšakra poole. Südametšakra tasakaalustamatuse korral võib ilmneda tagasilükkamise ja enda peal olev tunne.
Naba all asuv püha tšakra on teine ​​tšakra. Keha jaoks tähistab see tšakra elundeid, kus vedelikud ringlevad nagu põie või neerud. Endal malahhiitkivi kandmine võimaldab teil tasakaalustada püha tšakrat. Malachite tugevdab enesekindlust ja püha tšakra aitab end teiste ees kinnitada. Kuid kui tegemist on tasakaalustamatuks, võib keha kannatada murede all.

Millised kivid malahhiidiga seostamiseks?

Litoteraapias tähistab kivide värvus energiate tugevust. Seejärel on sarnastes värvides kividel samad voorused. Kuid malahhiidi osas on selle energia liiga tugev, et seostada teise kiviga.
Malahhiit vampib teiste kivide energiaid. Kandes seda Lapis Lazuli või Ametüstiga, on oht, et need kalliskivid kaotavad oma säästmisvõimud. Seetõttu kantakse malahhiiti üksi, kuid see on isemajandav.

Kuidas malahhiitkivi puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Kõik kivid, mida kasutatakse negatiivsete energiate vastu võitlemiseks, puhastatakse regulaarselt. Kuid malahhiit imab nii energiat kui ka vett. Seetõttu ei tohiks seda puhastada, seda ei tohiks veevanni panna. Siiski on võimalik malahhiitkivi suitsetada. Andke see lihtsalt üle viirukisuitsu, sandlipuu või salvei.
Kaastumise tõttu kaotab kivi oma kaitseenergiad. Selle laadimiseks peate panema malahhiidi loodusliku valgusallika lähedale. Teine meetod on matta kivi mõneks päevaks maa peal. Seega puutub see kokku looduse ja laadimiste energiatega. Malahiit laadib ka ametüsti geodeetiga.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Mokaist.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.