Obsidiaan: tähendus, voorused ja omadused

Vulkaaniline kivi, obsidiaan on kaitsekivi. Sajandeid on selle tugevust paranemiste kiirendamiseks kasutatud. Selle musta värvi sügavus sümboliseerib tasakaalu ja stabiilsust. Avastage selle paljude kaitsvaid eeliseid kehale ja vaimule.

Kust pärineb obsidiani nimi?

Plinius vana ütleb, et just Rooma Obesius tõi selle musta kivi esimest korda. See leid tuli Etioopiast. Tema nimi pärineb seetõttu obsiuse eesnimest, mis seejärel sai obsidiaalseks.
Mõned keeleteadlased arvavad, et tema nimi pärineb ladina keelest. See termin tähendab „ümbritsetud”, mis vastab kivi katkestustele. Need moodustavad õõnsused sarnased tumedate ringidega.

Obsidian Stone’i ajalugu ja päritolu

Klaasist raskem, obsidiaan puruneb väga teravaks. Mis teeb temast hirmuäratava relva. Eelajaloo ajal kasutati seda relvades ja tööriistades. Mesopotaamias leiame isegi obsidiaanide labasid 5ᵉ aastatuhandest enne J.C!

Mõnes kultuuris oli sellel mustal kivil surnuaia tähendus.
Egiptlased kasutasid oma teravaid purskeid surnukehade lõikeks sambalingimise ajal. Kreeklased teadsid obsidiaani kaevu väärtust. Ammu enne raua kasutamist tegid nad tänu selle vääriskivi kaubandusele varanduse.
Obsidianil oli iidsetes Ladina -Ameerika kultuurides väga oluline koht. See toimis tööriistade, relvadena, aga ka kunstiobjektidena. Asteegid seostasid obsidiaani maagiaga ja kasutasid seda tulevikus lugeda peeglite moodustamiseks. Pulbriks taandatud obsidiaan oli ka palsam haavade parandamiseks.
Obsidiaanikivi eksisteerib kõikjal, kus on vulkaanilisi tegevusi: Indoneesia, Kreeka, Island, Jaapan, Türgi, Ameerika Ühendriigid, Venemaa, Ungari, Guatemala.

Obsidiaan kivi koostis

Obsidiaan on kivi, mis võib võtta erinevaid värve sõltuvalt selle magnetiidi või hematiidi sisaldusest. Selle kõige tavalisem värv on must. Kuid võite leida ka roheliste või pruunide värvidega obsidianeid.
Obsidiaan koosneb peamiselt ränidioksiidist. MOHS -i skaalal on obsidiaani kõvadus 5–5,5. Nagu Aventuriini kivi, on ka selle tihedus 2,65. Obsidiaani saab seega triibutada faili, kuid mitte mündiga.

obsidiaanomadused

füüsilised omadused

Obsidiaanikivi on soojendatud efektidega kivi. See sobib ideaalselt inimestele, kellel on pidevalt käed ja külmad jalad. Seetõttu parandab kivi vibratsioon vereringet. See parandab ka naha paranemist. Epidermis taastub kergemini ja valu väheneb.
Soolestikku tühjendades hõlbustab obsidiaan seedimist. Rullitud kivis võimaldab see lahendada erinevaid seedimisprobleeme. See kivi võib edendada ka head südame tervist. Obsidiaan aitab bakteriaalsete infektsioonide vastu.
Lihastel nõrgendab obsidiaan lihaskrampe. See vähendab ka reeglite põhjustatud mao krambid. Ehtetes tutvustatud Must Stone on abinõu seljavalude vastu. Keha lõdvestub ja valu on rahustav.

psüühilised omadused

Litoteraapias kasutatakse obsidiaani halbade energiate ees kilbina. Negatiivsus võib vaimset tervist väga kiiresti kahjustada, oluline on sellest tõhusalt lahti saada. Obsidiaan suurendab soovi asju muuta ja kaasneb hea otsuse tegemisega. Obsidiaani käevõruga vabastab teie mõistus mõtete devalveerimisest. Heaolutunne ümbritseb teid rahulikuks eluks.
Stress ja ärevus on meie elus sageli kõikjal olemas. Need tunded võivad teid hõlpsalt mööda minna. Obsidiaanikivi neelas stressi kahjulikke mõjusid ja lõdvestab meelt. Tal on võim teie mõtteid puhastada, et hoida ainult positiivseid.
Elu jätab mõnikord raskeid samme üle saama. Obsidiaan saadab neid raskeid aegu vaimse valu leevendamiseks. See on kivi, mis on nii tugev energias, et aitab traumadest üle saada. See pakub kogu tuge, mida vajame rahulikuks eluks.

Milline on obsidiaankivi jõud?

Perineumi tasandil asuv juurtšakra on esimene seitsmest tšakrast. Harmoneeritud juurtšakrat tunneb maailmas turvatunne ja ankurdamine. Sa oled seal, kus sa peaksid olema, sinu jaoks. Kui tunnete end maailmas kaugelt, paljude hirmude saagiks, aitab obsidiaan neid tundeid tasakaalustada. Tema energia harmoneerib juurtšakrat keha ja vaimu ümberketmiseks olevikus.
Nähtamatute energiate keskus on kolmas silma tšakra kulmude vahel. See on intuitsioonide, teadmiste ja tarkuse koht. Obsidiaan kivi tasakaalustab seda tšakrat, viies eneseteadlikkuseni. Eriti meditatsioonide ajal kasutatav see toob selgeltnägemise ja loovuse. 3. silma tšakra tasakaalustamatuse korral peate olema väga ettevaatlik. Seda tunneb suur enesekindluse puudumine ja oma elu kontrolli kaotamine.

Milliseid kive seob obsidiaaniga?

Kivid on nagu inimesed. Mõni on tehtud selleks, teised mitte. See sõltub igast kivi energiast. Mitme ühilduva kivi omavahel ühendades tugevdatakse eeliseid.
Roosa kvartsiga kantud obsidiaan pakub intensiivset heaolutunnet. Elu tundub intensiivsem ja vähem stressirohke. Võimas ja kaitsev, neist kahest seotud kivist saavad negatiivsuse kaldteed.
Sama värvi kivid kannavad samu energiajõude. Must obsidiaan ja must turmaliin moodustavad täiusliku duo. Need annavad kehale rohkem energiat ja annavad meelde suure võimekuse. Miski ei tundu ületamatu. Mõistus on selgem ja teate, kuhu minna.

Kuidas obsidiaani kivi puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Tõeline kilp halbade energiate ees, obsidiaan on kivi, mis imab palju. Seetõttu vajab ta nende negatiivsete energiate kaotamiseks regulaarset koristamist. Seejärel piisab, kui asetada see klaasi, kus on palju meresoola 2–3 tundi. Siis peate selle rätikuga kuivatama ja kraanivees puhastama.
Nii et obsidiaan on täis kaitseenergiaid, peab ta end terve öö täiskuu valgusele paljastama. Samuti on vaja vajadusel välja jätta. Pärast laadimist on obsidiaan valmis jälle teie parimaks liitlaseks saama.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Obsidiaan taevasilm.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.