Onyx: tähendus, voorused ja omadused

Lihtne töötada ja hooldada on onyx ehetes väga kohal. Selle must värv, jäljendamatu sügavuste intriigid aastatuhandeteks. Tugevuse sümbol, Onyxil on keha ja vaimu jaoks palju eeliseid. Avastage selle päritolu, lood ja kõik voorused!

Kust pärineb nimi onyx?

Onyxi ümbritsevad paljud legendid. Kreeka mütoloogia kohaselt pärineb tema nimi Aphrodite ja tema poja Cupid. Ta kasutas ära pärastlõuna, kui Aphrodite magas jõe lähedal, et tulla ja teda lõikas ja küüned varastada. Kuid see, mis tuleneb jumalatelt ja jumalannadest, ei saa rikuda. Ta lendas Olympuse juurde, kuid tema saak langes saatuse jumaluste kätte. Nad otsustasid muuta need küünte lõiked peeneteks kivideks, kutsutakse onyxiks.
Mõiste onyx pärineb seetõttu kreeka keelest “onux”, mis tähendab küünte. Antiikaja ajal kutsuti Onyxi kõigiks kaltsédoine kivideks. Viimane küünte heleda värviga.

Pierre onyx

ajalugu ja päritolu
Roomlased kasutasid onyxi palju pitserite valmistamiseks, mis võimaldas tähti sulgeda. Onyx Stone eristab seda, et vaha ei kleepu. Samuti kasutasid nad seda kivi dekoratiivsete esemete või skulptuuride valmistamiseks. Kuid nad ei andnud Onyxile mingit konkreetset voorust.
Keskajal Euroopas oli kivil kiiresti halb maine. Sel ajal olid värvid sümboliga rasked. Must esindas pimedust, surma ja ebakõlasid. Onyxi omamine kandis häda ja võis meelitada kurjuse jõud. Ka Hiinas arvasime, et Onyx meelitas kurja silma. Keegi ei soovinud, et see kivi oleks mõeldud ekspordiks ega teadvuseta.
Kuid sellel mustal sümboolikal võib olla täiesti erinev tähendus, sõltuvalt veendumustest. Näiteks Indias kasutati Onyxit kurja silma eest kaitsmiseks ja sünnituse ajal valu vähendamiseks. Ka pärslaste ajal tagas see kivi seda kandis selle kaitse.
Mitu sajandit oli Onyx vähem tähtsust. Just 19. sajandi lõpus sai ta taas moes. Inglismaal asuva kuninganna Victoria valitsemisajal olid mustad riided ainult leinavatele inimestele. Keegi ei pidanud iga päev musta kandma. Seetõttu kasutasid inglased mustade puudutusi tänu nende ehetele ja eriti onyxi kiviga.
Onyxi peamised hoiused on Ladina -Ameerika riikides, eriti Brasiilias ja Mehhikos. Kuid Iraanis, Venemaal ja Indias on ka Onyxi hoiuseid.

kivi onyx

kompositsioon
Ränidioksiidist koosnev Onyx kuulub räni mineraalliigi. See on mitmesugused kaltsédonia, nagu ahhaat. Selle kõvadus on MOHS -i skaalal 7 ja selle tihedus on 2,65. See on poolläbipaistev või läbipaistmatu kivi, üldiselt must, kuid teatud kividel võivad ilmneda valged ribad.
Tänu erinevatele ravimeetoditele on onyxi värvi muuta. Seejärel võib see muutuda punaseks või kollaseks. Need protsessid on olnud pärast antiikajat. Kui Onyx pole piisavalt läbipaistmatu, teeb mõnikord ravi tumedamaks.

Pierre onyx omadused

füüsilised omadused

Litoterapeutide sõnul on Onyxi kivil palju kaitsevoorusi. See kivi lõdvestab suu ja hambaid ning aitab pidada vedeliku kõne. Onyx on eriti kasulik inimestele, kes räägivad liiga kiiresti või kellel oleks hääldusprobleeme. Ta korraldab hääleprobleeme ja hõlbustab kõnet.
Onyxi enda kandmine võimaldab tugevdada keha funktsioone, aidates kaasa immuunsussüsteemi nõuetekohasele toimimisele. Keha stabiliseerub, tugevdab, et saada teada oma võimetest. Seejärel tunneb ta piisavalt tugevat, et võidelda allergiate vastu, aga ka sõltuvusi. Soovi suitsetamise võib tänu sellele kivile taustale minna.
Onyxi tervendavad voorused toimivad otse teatud elunditel. See hõlbustab maksa ja neerude kanalisatsiooni tervislikuma ja tervisliku keha jaoks. See on ka kivi, mida saab kasutada kolesterooli taseme reguleerimiseks.

psüühilised omadused

Onyx on negatiivsete mõtetega pais. Ta ühtlustab keha, vaimu ja aitab sellel rahuneda. See tugevdab enesekindlust, piirates stressi ja ärevust. Endaga hästi tundes lõdvestub keha ja kõik muutub lihtsamaks. Onyxi kiviga hajuvad vaimsed pinged positiivsete lainete jaoks.
See kivi hoiab teie meelest praegusele hetkele keskendunut. See aitab absoluutset pidevat kontsentratsiooni. Onyx jahib üleliigseid mõtteid, et hoida ainult vajalikke. See on eriti kasulik kivi meditatsiooniseansi ajal. Onyxi kandmine stabiliseerib mõistuse.
Teiste ees enesekindluse tundmine pole lihtne asi. Onyxi kivi annab kinnituse, mis hõlbustab kontakti teistega. Selle potentsiaalist teadlik vaim on tõeline tugevus. Onyx helendab halbu mõtteid, mis destabiliseeruvad, et tuua endale heatahtlikkuse hoog.

Milline on onyxi kivi jõud?

Juurtšakra külge kinnitatud onyx hõlbustab paremini iseennast. Lülisamba põhjas asuv juurtšakra on esimene tšakra. See tähistab ühendust Maaga. Kui see pole tasakaalus, siis destabiliseeritakse kõik muud tšakrad. See on tšakra, mis aitab olla õigel teel.
Parempoolsel randmel musta onüksi käevõruga väheneb stress ja ärevus. Kivi vibratsioon aktiveerivad energia ringluse ja võimaldavad juure tšakras avada. Kui see pole kehaga kooskõlas, toob juurtšakra pettumust ja agressiivsust.

Millised kivid onyxiga seostumiseks?

Kui need pole vastuseisul, on võimalik kanda erinevaid kive. Litoteraapias kasutatavatel kividel on erinevad energiad ja need ei tohiks seguneda. Bréchic Jaspe Stone, nagu onyx, stimuleerib juurtšakrat. Seotud, hõlbustavad need selle tšakra tasakaalu saavutamist.
Kividel on kõigil oma singulaarsus. Kuid sarnase värviga inimestel on samad vibratsioonid. Tourmaliin, must nagu Onyx, on kaitsekivi. Neid saab koos kanda, et tugevdada seda tõket negatiivsete mõtete vastu.

Kuidas onyxi kivi puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Kui te neid sageli kasutate, on oluline oma kive hästi puhastada. See võimaldab neil oma akusid laadida ja kergemini laadida. Onyxi puhastamiseks leotage see paar tundi soolatud destilleeritud vees.
Pikaajaline kivi kasutamine paneb ta kaotama oma kasulikud energiad. Ja onyx on hõlpsasti laaditud negatiivsetes energiates. Onyxi kivi öösel aknaservale asetamine võimaldab tal süüa kuuvalgust. Tänu Ametüsti geoodile või kvartsiklastrile on võimalik onyxi võimalik laadida.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Orgoniit.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.