Peridoot: tähendus, voorused ja omadused

Nii kaitsekivi kui ka tervis, Peridoot on haruldane ja kõrgelt hinnatud pärl. Varem kandis ta Talismanis kurja silma eemaldamiseks või kaunistuste näol võimumärgina, see poolväärdine kivi oli antiikaja poolest juba populaarne. Siin on selle lugu ja paljud omadused.

Kust pärineb nimi “Peridoot”?

Nime “Peridoot” päritolu jääb vaieldavaks. Sellel teemal on mitmesuguseid hüpoteese. Mõnede sõnul pärineb see araabia “Flidat”, mis tähendab “vääriskivi”. Teised pooldavad ladina juure ja eeldavad, et see pärineb sõnast “paedoros”, mis viitab nii ametüstile kui ka opaalile.
Mineraloogia valdkonnas nimetatakse seda ka Peridootiks “Olivine”, kuna tema värv on sarnane oliiviga, mille varjundid varieeruvad kollasest roheliseks.
Terapeudid, kes kasutavad kivide kasutamist, nimetavad seda “Chrysolithiks”.

Peridoot määratlus

peridoot – meessoost nimi

Mineraloogia
Poolvääriskivi, helerohelise värvi, magneesiumi ja raua silikaat (oliviin).

Peridoot

ajalugu ja päritolu
Peridooti avastamine toimus antiikaja ajal, Punase mere südames, Topazose saarel, mida nüüd tuntakse St John nime all. Kirjanik Plinius, mis vana maha jättis, mainis nii suure ilu kui ka tema võimude pärli.
See mineraal rõõmustas iidseid egiptlasi, kes hüüdnimesid seda “Pierre du Soleili”, selle uskumatu sära tõttu. Peridoot oli sel ajal väga sageli segi ajanud smaragdiga, kes seadis Cleopatra maitsvad ehted. Ekspertide kujul oma tegeliku olemuse kohta nimetati seda “topaze” – üldine termin, mis hõlmas paljusid kalliskive.
Iidsed kreeklased kasutasid seda ehetes, peamiselt Ottomani sultanide kaunistuste tegemiseks. See esindas prestiiži ja jõu embleemi.
Havailaste jaoks sümboliseerib Olivine jumalanna Pélé tule, välgu ja vulkaanide jumalikkuse pisaraid.
Peridoot kasutati ka dekoratiivsetel eesmärkidel. Ristisõdade lõpus suurendas ta teatud hooneid, näiteks seda, mida võib täheldada Kölni katedraalis asuvate Magi kuningate pühakojas.

Peridoot kompositsioon

Peridoot koosneb magneesiumist, rauast ja ränidioksiidist. Selle sisalduv nikkel ja kroom varieeruvad erkkollase erkrohelise kollase värviga.
Erinevalt enamikust kalliskividest, mis Maa koorikus tekivad, on Peridoot, nagu teemant, kuju, mitme kilomeetri kaugusel pinnast. Ainult tektooniliste plaatide ja vulkaanide põhjustatud liikumised suudavad neid üles tõsta, et nende kaevandamist lubada.

Peridoot omadused ja eelised

füüsilised omadused ja eelised

Litoteraapias pakub Peridoot nii kehale kui ka psüühikale palju eeliseid.
Dermatoloogilisel tasandil ja tänu detoksifitseerimisele parandab see naha kvaliteeti ja välimust. Selle rahustavad voorused rahustavad enamiku epidermise kiindumustest, näiteks ekseemi, psoriaas, aga ka putukahammustused.
Selle sisalduval niklil on ergutavate elundite, mis on pühendatud eliminatsioonile, näiteks maksale. See reguleerib soolestiku ja sapipõie funktsioneerimist hõlpsaks seedimiseks. Peridoot toetab ka immuunsussüsteemi, millest see suurendab kaitsemehhanisme infektsioonide paremaks vastu võitlemiseks.
Oliviinil on seenevastased ja antiparasiitsed omadused. See võitleb eriti Candida albicansi, aga ka tüükate vastu. See mõjutab tõhusalt vereringet paremaks niisutamiseks ja pakub rahulikku und.
See mineraal on eriti näidustatud, et naised sünnituse ajal saaksid. See soodustab kontraktsioonide saabumist, nõrgendades samal ajal sellega seotud valu.
Üldiselt annab see pärl energiat ja tervist.

psüühilised omadused ja eelised

Peridoot hoiab võime olla emotsionaalne riietus, leevendades hinge haavad. Ta osaleb nii aktsepteerimisel kui ka enesehinnangul ja koondab sisemise tugevuse suurema kindlustuse saamiseks. See vähendab stressi ja ärevust, edendades meelerahu. Lisaks paneb see kaduma süütunnet ja sellega seotud kannatusi.
Vaimne kivi, sellele pärlile omistatakse palju müstilisi võimeid, eriti tumedate jõudude vastu. Tõepoolest, see hoiab nutikaid meeli ja rikub nii halbu loitsusid kui ka needusi.
Hildegarde de Bingeni sõnul puhastab Peridoot oma pimeduse südant. Seega lagundab ta irratsionaalseid või äärmuslikke hirme ja aitab säilitada stabiilset tuju. See eemaldab negatiivsed tunded nagu pahameel, armukadedus, viha või kurbus.
Lisaks aitab Olivine korraldada nende elu suurema rahulikkuse saavutamiseks. See annab suurt energiat sellele, kes seda kannab, ja motiveerib seda tegema rohkem igapäevaseid algatusi.

Milline on Peridooti jõud?

Selle volituste ärakasutamiseks saab Peridootit kasutada mitmel viisil.
Valu korral otsustame selle kinnitada asjaomase keha piirkonnas, et seda rahustada.
Seda saab kasutada ka massaažitööriistana, kuna selle salenemist on, kuna tühjendamine rasvkudedel.
Pikaajalise efekti saavutamiseks võib selle panna käevõru, kaelakee või isegi ripatside kujul.
Vees lahustumisel vabastab see oma kasu nahale.

Milline astroloogiline märk on seotud Peridoot?

Kõiki kive saab kanda ja kasutada kõik. Kuid iga GEM on seotud ühe või mitme astroloogilise märkiga, mis on selle vooruste suhtes eriti tundlikud.
Seega jääb Peridoot ideaalseks lõvi, neitsi, skorpioni ja Ambursiuse tunnuste jaoks.

Millise tšakraga on seotud Peridoot?

Peridoot on seotud südametšakraga, eriti tänu selle kaitsvale toimele südame -veresoonkonna sfäärile. Selle tšakra stimuleerimisega raputab Gem oma hoidiku emotsioonid, et tuua talle rahulikkus, jõud, enesekindlus ja heaolu.

Millised kivid Peridootiga seostamiseks?

Oma atribuutide korrutamiseks peab Peridoot olema seotud kvartsi või roosa kvartsi või isegi kullaga. Selle pärli ühendamine mõne muu mineraaliga vähendaks selle eeliseid.

Kuidas Peridoot puhastada ja laadida?

puhastage Peridoot

Olenemata vormist, milles teie kivi ennast esitleb, on see endiselt hädavajalik seda regulaarselt puhastada ja laadida.
Puhastusrituaal puhastab kuni selle ajani salvestatud negatiivsete energiate pärli.
Selleks laske sellel vaid mõni tund soolatud destilleeritud veemahutis istuda. Samuti saate seda puhastada viirukis või salvei suitsuga.
Kemikaalid võivad teie peridooti pöördumatult muuta, mistõttu on oluline see eemal hoida.

laadige Peridoot

Kui puhastamine on läbi viidud, on teine ​​samm selle loomuliku energia peridooti laadimine. Seejärel saate selle päikesekiirile paljastada kas hommikul või õhtul Ametüsti või kvartsi geode drusi peal.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Porfüüri.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.