Roosa kvarts: tähendus, voorused ja omadused

Arvestades mitme sajandi armastuse kristalli, levib roosa kvarts kogu maailmas. Selle värvi ilu muudab selle mineraali juveliiride lemmikuks. Kuid ehete ja kunstiteoste kaunistamine pole selle ainus kasutus! Avastage kõik roosa kvartsi eelised kehale, südamele ja vaimule.

Kust pärineb nimi Quartz Pink?

Quartz pärineb mõistest “Quaterz”, mis tähendab “halbu mineraale”. Keskajal tõi kvartsi nimetus kokku kõik kristallid, sõltumata nende kompositsioonist. Just 16. sajandil otsustas saksa teadlane, et kvarts tähistab ainult kivikristalle. Seejärel selgitab hüpotees, et kvarts oleks saksa sõna “Gewärz” tuletis, mis tähendab väljakasvu.
Oma loo alguses oli üle 7000 aasta tagasi Roosa kvartsil erinevad nimed. See võib varieeruda boheemlaslik rubiin, Ruby Anconast ja mõnikord Sileesia Ruby vahel. Seetõttu tähistasid need mõisted roosa kvart enne sõna kvartsi ilmumist.

Kust saab osta roosikvartsi?

Roosikvartsist esemeid peaksite kergesti leidma poodidest, kuid kui teie lähedal ei ole ühtegi, võite tellida järgmisest veebisaidist: https://maagilised-kristallid.ee/collections/roosa-kvarts

Pink Quartzi ajalugu ja päritolu

Vaaraode ajal oli roosa kvartsil maine võidelda naha vananemise vastu. Egiptlased kasutasid seda kortsude kõrvaldamiseks pulbrina. See kivi mängis olulist rolli ka keha paranemisprotsessis.
Iidsete roomlaste ja kreeklaste jaoks tuli roosa kvarts armastuse Amori ja Erosi jumalatelt. Selle mineraali välimus maa peal pidi andma inimestele armastust ja rahu. Veel üks Kreeka mütoloogia legend ütleb, et roosa kvarts on pärit Aphrodite’ist. Tema kaunist Adonist ründas metssea, ta tormas teda päästma. Bramblesis kriimustades segunes tema veri Adonise omaga. See vere segu andis elu roosale kvartsile.
Roosa kvarts moodustub peamiselt magmaatilistes kivimites, näiteks pegmatiidides. Selle kivi peamised hoiused on Indias ja Sri Lankal. Neid leidub ka Madagaskaris, Ameerika Ühendriikides ja Edela -Aafrikas. Kuid esimene Pink Quartzi toodetav riik on Brasiilia.

ainulaadsed roosa kvartsitükid

roosa kvartskivi koostis

See kristall on võrreldamatu. Selle roosa varjund on pehme ja rahustav. Roosa kvartsil on erinevad roosad toonid, ulatudes poolläbipaistvast sügava roosani. See kivi hoiab oma värvi metalloksiididest, mangaanist ja titaanist. Hiljutine uuring näitab ka, et mõni roosa kvarts tuletab nende värvi dumortiriidi mikroinklusioonidest.
Selle kõvadus on 7 Mohs. Mis teeb roosa kvartsist kerge kivi, kuna väga vastupidav. Selle kivi tihedus on 2,65.

roosa kvartsomadused

füüsilised omadused

Roosa kvartsi pehmus on nahale kasulik. Kivi kasutatakse põletuste leevendamiseks otse nahaga kokkupuutel. Vere vereringe tühjendamisega aitab roosa kvarts vähendada bluusi mõju. See on ka kivi, mis on tuntud kortsude välimuse vähendamiseks.
See mineraal aitab reguleerida endokriinseid häireid. Tänu oma vererõhu modereerimisele tugevdab roosa kvarts südant ja kaasneb toksiinide kõrvaldamisega. Need eelised aitavad vähendada ka stressiga seotud haavandite mõju.
Veerandroosa kaitseb kopse ja hõlbustab pehmet ja rahulikku hingamist. Selle energiad soodustavad hingamissüsteemi nõuetekohast toimimist. Roosa kvarts tegutseb ka nende vähendamiseks peavaludel.

psüühilised omadused

See tervendav kivi sümboliseerib tingimusteta armastust ja pakub turvalisust, hellust ja mugavust. Sageli kaasneb lastega ehete vormis, et neid rahustada. Vanemad ei saa alati olla saadaval. Roosa kvarts viib nad rahulikuks ja tunneb end armastatuna.
Selle mineraali roosa värviga on ka rahustavad omadused. Roosa kvarts aitab vähendada stressi ja vähendab kehale kahjulikku mõju. Seetõttu paneb see kivi leidma sisemise rahu. Tänu sellele on suhted teistega loomulikult tehtud.
Lisaks füüsiliste hädade ravimisele toimib roosa kvarts ka vaimse valu korral. See kivi aitab üle saada armastuse muredest ja ärevusrünnakutest. Tema heatahtlikud lained tugevdavad armastustunnet, mis meist kõigis seisma jääb.

Milline on roosa kvartsi jõud?

Asub rinnaku tasemel, kahe abaluu vahel, süda tšakra on neljas tšakra. See on armastuse ja rõõmu taga olev energiakeskus. Roosa kvarts, armastuse ja kiindumuse kivi, toimib otse sellel tšakras. See aitab ravida eraldumist, säilitada enesehinnangut ning leida emotsionaalne ja emotsionaalne tasakaal.
Otse südame tšakrale asetatud Pink Quartz aitab leida inspiratsiooni ja tõstab esile loovust. Meil kõigil on suur osa loovust. Kuid madal eneseaste sisaldab loovust. Roosa kvarts optimeerib seda maetud oskust.

Milliseid kive seostavad roosa kvartsiga?

Kõik kivid ei lähe kokku. Igal kivil on oma energia, oma vibratsioon. Ja segage erinevad vibratsioonid tühistavad nende eelised. Mõned kivid, millel on väga tugev atraktsioon, lülitavad nad teised ümbritsevad kivid välja.
Roosa kvarts on kivi, mis rahustab, mugavusi ja toob kogu armastuse, mida keegi vajab. Rhodoniidiga seotud Roosa kvarts tugevdab oma rahustavaid voorusi. Koos edastavad need kivid romantilistes ja sõbralikes suhetes positiivseid laineid.

Kuidas roosa kvartsi puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Kui me regulaarselt kivi kanname, kaotab see oma head energiad. Ja kõri halvad energiad, mis tema ümber elavad. Seejärel tuleb see enne puhastamist puhastada. Roosa kvartsi energia täielikuks kasutamiseks tuleb see praeguse kuuma vee all ületada kord nädalas.
Roosa kvartsi laadimiseks pange kivi maapinnale loodusliku valgusallika lähedale. Seejärel laadib kivi halbu vibratsioone maha maasse. Ja joonistage tänu päikesele või kuule uusi energiaid. Kuid kõige parem on vältida selle laadimist otse päikese käes. Kivi kaotab lõpuks oma värvid ja päikese ultraviolettkiired muudavad selle blanšiks. Valge looriga aken piirab otsest kontakti.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Roosa turmaliin.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.