Ruby: tähendus, voorused ja omadused

See mineraal nimega Corindon on Sapphire’i intensiivne punane versioon. Gemsi kuningas ja elukivi, Rubiin on päikese sümbol. See esindab terviklikkust, julgust, suuremeelsust ja õitsengut. Sünnikivi juulis tähistab ka mineraal 35. pulma -aastapäeva. Avastage selle artikli kaudu kõik litoteraapias Rubiin voorused.

Kust nimi Rubis pärineb?

Ladina -rubiinist või ruberist, mis tähendab punast, saabus Rubise nimi selle kivi jaoks 13. sajandil. Segades pikka aega punase spineli ja granaadiga, liitus ta ametlikult 19. sajandil Corindoni rühmaga.
Keskaegses ladina keeles annab selle nimi termini nii sõnadest kui ka punetistele või sektsioonidele leitud Rubinus. Vana prantsuse keele kasutamisel ütles Red-Gorge rubiini ja punase saba. Leiame selle termini inglise keeles, et tähistada punast Gorge’i, mis ütleb Robini.

Rubiin

ajalugu ja päritolu
Antiikaja osas mängis kivide värv palju nendele volitustele. Näiteks Rubiy punane kandis mürkide vastupanu parandamise ja romantiliste kirgede reklaamimise voorust. Seejärel võime seda näha kirgliku armastuse, aga ka laastava vihkamise sümbolina.
Kreeklaste ja etrusklaste poolt saabub Rubiin umbes 500 eKr. Keskaja ajal Euroopas kutsub see mineraal esile verd ja tulekahju. Seejärel ilmus ta kiiresti kroonude või heaumide kuningliku märgina. Seljas seda, et kaitsta ennast vigastuste ja haiguste eest.
Birmas kandsid Warriors Rubiint, et muuta need võitluses võitmatuks. Kuid tõhusaks, pidi kivi minema naha alla. Sest paljudes kultuurides peab rubiini punane julguse saamiseks olema verega kontaktis. Hiina sõdalased vahetasid vahepeal Rubiin siiditeel alates 200 -st enne J.C. Nad kasutasid seda mõõga kaunistamiseks ja enda kaitsmiseks.

Alates 16. sajandist loobub teemant aeglaselt rubiinist esikohalt. Kuid kuna see on väga kindel kivi, jääb rubiin ehetes tugevalt ihaldatud kivi. Pärast teemanti on kivi, mis jõuab kõrgeimate hindadeni. Selle väärtus sõltub selle mõõtmetest, värvist, puhtusest ja suurusest (lõigatud)

Rubiin on moodustatud magmaatilistes või metamorfsetes kivimites. Täna pärineb 90% rubiinidest Birmast. Nende kvaliteet on erakordne ja sellel on suurepärased toonid. Olulised tarnijad on ka Sri Lanka ja Tai. Samuti on hoiuseid Aafrikas, Ameerikas ja Austraalias.

Rubiin Stone’i kompositsioon

Värvilised korindonid kannavad üldiselt safiiri nime. Lisaks sinisele safiirile on seal kollane, lilla, roheline või roosa safiire. Kuid ainult punasel sordil on oma nimi, Rubiin. Alumiiniumist ja ränidioksiidist koosneb kroomi olemasolu, mis annab sellele intensiivse värvi.
Rubiin on neljas kõige raskem mineraal, mille indeks 9 on MOHS skaalal. Ta saabub pärast teemante, Lonsdaliiti ja rikkust. Selle tihedus varieerub vahemikus 3,97 kuni 4,05.

Rubiin Properties

füüsilised omadused

Rubiin on armastuse sümbol. Seejärel peetakse seda sageli afrodisiaakumiks. Voodi lähedale asetatud saab ta suurendada lapse kire ja võimalusi. Unel tegutsedes aitab see kivi ilma õudusunenäota olla rahulikke unenägusid ja öid.
Litoteraapias kasutame Rubiint südame- ja vereringeprobleemide raviks. Näiteks reguleerib see kivi menstruatsiooni tsüklid ja võitleb palaviku ja infektsioonide vastu. Selle energia stimuleerib ka neerude ja neerupealiste toimimist.
Rubiin toime verele soosib ka haavade õiget paranemist. Igapäevaselt kaasneb see kolesterooli taseme alandamisega, toimides otse organitele. Keha taastab kogu oma elujõu ja tooni, et tunduda vähem väsinud.

psüühilised omadused

Selle tegevust moraalil on oluline. Järelikult annab rubiin tagasi elu ja entusiasmi. Ehtetes võimaldab see reguleerida ka hüper-aktiivsust ja kanali kontsentratsiooni. Lisaks on see kivi, mis tugevdab tahet, julgust ja edendab õitsengut.
Sorgede ja armastuse sümbol, see kivi suurendab teiste, aga ka iseenda suhtes kiindumuse tunnet. Rubiini punane toob märkimisväärset jõudu, kuna see arendab enesekindlust ja visadust. Seetõttu saadab see kivi iga päev teiega kaasa ja ei lase teid lahti.

Kunstikeskkonnas laialt kasutatav Rubiin Stone stimuleerib loovust. Seejärel ärkab ta aju magavad osad ja toob uue nägemuse. Lisaks vabastab Rubiin tõkked ja laseb kujutlusvõimel oma tööd loomulikult teha. Rubiin edendab ka tarkust ja toob õrna rahulikkuse.

Milline on rubiini jõud?

Asub rinnaku tasemel, kahe abaluu vahel, süda tšakra on neljas tšakra. See on armastuse ja rõõmu taga olev energiakeskus. Seetõttu tegutseb see kirg ja armastuse kivi, seetõttu otse selle tšakra peal. See tugevdab armastust enda ja teiste vastu. Näiteks kasvab kindlustus ja enesekindlus päevast päeva, kui süda tšakra tasakaalus on.
Seotud emotsionaalse keha, sensuaalsuse ja loovusega, on püha tšakra teine ​​tšakra. See asub umbes kaheksa sentimeetrit naba all, teie alakõhu keskel. See on siis oluline tšakra meie heaolutunde põhjas. Näiteks Rubiinga avaneb püha tšakra. Seetõttu saame siis “tunda” ümbritsevat maailma ja mis on meis. Teistega vahetused on tõepoolest harmoonilised ja rahulikud. Kuid selle tšakra tasakaalustamatuse korral võib tunda nii pettumust kui ka lõhet iseendaga.

Milliseid kive seob Rubiinga?

Litoteraapias saab sama vibratsiooniga kive hõlpsalt koos kanda. Südametšakras tegutsemiseks seostame rubiini Jade Stone’i või malahhiidiga. Sest neid koos viies aitab see väljendada positiivseid tundeid ja levitada pehme ja heatahtlikku energiat.
Vastupidiseid energiaid kive ei kulutata. Näiteks Rubiin on energiline kivi, mis vähendab väsimustunnet ja toob positiivseid mõtteid. Teisest küljest võib need efektid tühistada rahustavate kividega nagu apatiit või sinine ahhaat.

Kuidas rubiini puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Soola, destilleeritud või demineraliseeritud vesi sobib rubiiniga ideaalselt. Kuid võite kasutada ka pehmemaid meetodeid, näiteks matmise või viiruki puhastamine.
Rubiini laadimiseks asetage see päikesele poole päevaks või hunnikule kvartsist või ametüstist. Seejärel laadib see täielikult ühe kuni kahe tunniga kokkupuute täies valguses. Kuid ka kivi on võimalik üleöö laadida, paljastades selle kuuvalgusele. Teie kivi leiab seega kogu loomuliku energia.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Rutiilkvarts.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.