Safiir: tähendus, voorused ja omadused

Me seostame selle suurepärase vääriskiviga kõige ilusamaid voorusi: puhtus, õiglus ja lojaalsus. Ehkki ehetes väga kuulus, on safiire litoteraapias teadmata. Selle intensiivne sinine toob aga palju eeliseid nii kehale kui ka vaimule. Avastage selle kivi ajalugu ja selle erinevad eelised kogu selle artikli vältel.

Kust pärineb nimi Sapphir?

Sellel nimel on mitu päritolu. Kreeka sappheirosest saadud ladina safiirus, aga ka heebrea sappir ja Süüria Saphilah. Need kaks viimast on kindlasti sõna vanem päritolu. Arhailistest keeltest leiame mõiste Shapar tähistamiseks “tulekahjud”.
Prantsuse Saphire’i vorm ilmub esimest korda umbes 1120/1130 Moine-Po-Poète Philippe de Thaoni käsikirjas. Renessansi ajal märgime sõnaraamatus “Françoyse keele põrn” pisut teistsugust kirjutist: Sapphir. Tänapäeval kasutatakse tavaliselt safiiri õigekirja.

Safiir’i ajalugu ja päritolu

Vana -Egiptuse ja Vana -Rooma traditsioonides on Safiir tõe ja õigluse püha kivi. Idas esindab see ratsionaalse intelligentsusega vastupidises irratsionaalseid ja intuitiivseid teadmisi. Sümboolselt tähistab safiiri kivi truudust kõrgeimale olendile. Legend ütleb, et Jumala poolt graveeritud Moosese seaduse tabelid koosnesid safiirist.
Keskajal on see sinine kivi vabaduse kivi. Kui vangil on õnne, et ta on oma vanglast välja pääsenud, hõõrudes kivi vangla neljale küljele. See vana usk pärineb alkeemikute salajasest maailmast. Viimane peab safiirit õhukiviks.
Ornamendis kaunistavad safiirid ehteid ja kommunaalobjekte. Sünteetilisi safiire on toodetud alates 1920. aastast. Need asendavad looduslikke safiire tööstuslikus kasutamisel. Kuid ehetes kasutame ka sünteesi tähistamissafiire alates 1947. aastast.
Safiir moodustub metamorfsetes või magmaatilistes kivimites. Me võime temaga kohtuda ränidioksiidi vaeste kivimitega, näiteks marmor või basalt. PUY-EN-Svey ajalooline sissemakse tõi Euroopa pikka aega safiiridesse. Ja väga hiljuti tekitas Puy-de-Dôme’is asuva jõe lähedal asuva jõe põhjas asuv safiiride avastus põneva uurimise.
Kuid kogu maailmas on safiire. Nagu näiteks Austraalias, Brasiilias või Madagaskaris. Kuid kõige olulisemad hoiused ja need, mis sisaldavad kõige ilusamaid kive, on üldiselt Aasias. Indias, Sri Lankal või isegi Birma Mogoki kaevandustes kašmiiri kaevandused. Isegi tänapäeval pärinevad peaaegu pooled safiirid vanast Tseilonist.

Safiirstone’i kompositsioon

Safiir on Corindon nagu Ruby, tema kaksikvend. Titaan ja raud edastavad oma kauni sinise värvi safiirile.
Olles osa oksiidide rühmast, pole safiiril lõhustumist. Selle välimus võib olla püramiidne, prismaatiline, tabelina või isegi sauerlettides. Suure kõvadusega, 9 skaalal 10, kriimustab ta kõiki kehasid, välja arvatud teemant. Selle tihedus võib varieeruda pisut vahemikus 3,95 kuni 4,03.

safiiri atribuudid

füüsilised omadused

Safiir aitab keha võõrutus ja puhastada. See toimib hea tervise ja keha heaolu globaalse toonikuna. See on eriti efektiivne silma- ja kõrvaprobleemide korral. Aga ka kilpnäärmeprobleemide korral. Safiirstone on tunnustatud ka selle kasuliku mõju tõttu kõrvaprobleemidele, samuti peavalu, ninaverejooksu ja palaviku tõttu.
Litoteraapias võib safiir aidata lahendada igat tüüpi uneprobleeme, näiteks unetus, uneapnoe või öised hirmud. Safiirstone lähedal magades muutuvad unistused positiivseks ja rahustavaks. See sinine kivi võib aidata ka dementsuse sümptomite ravis.
Valu, mis maksab energiat nii kehale kui ka vaimule, saab tänu safiirile võidelda. Pannes selle valulikule kohale, reageerivad elundid ja lihased kivile ja valu hajub. Seetõttu kasutatakse Safiirstone’i regulaarselt kaitse ja tervise jaoks.

psüühilised omadused

Safiir on lootuse ja usu element rasketesse eluaegadesse. See on kivi, mis võimaldab tormidel ohutult mööduda. Sümboolselt tähistab see ankurdamist stabiilsuse, kindluse ja lojaalsuse elemendina. Seetõttu on see romantilistes suhetes sagedane kingitus: see on ideaalne kaasamise kivi.
KIIRE, visaduse ja lojaalsuse kivi, safiire sobib inimestele, kes on liiga kiired. Kui olete kergesti murelik inimene, on safiiri omadused teile väga kasulikud. Tema energia rahustab ka viha olekuid.
See kaitsekivi töötab au ja tõe säilitamiseks. Kui selle kristalli energiad meid ümbritsevad, on raske valetada või suuri saladusi hoida. Pole vaja teeselda kedagi, kes me pole. Safiir’i energia edendab ka rahu kõigis eluvaldkondades. See suurendab vaimset selgust ja parandab ka mälu. See on ka hea vara motivatsiooni tugevdamiseks.

Milline on safiiri jõud?

Kolmanda silma tšakra on esikülje keskel, kulmude kohal, intuitsiooni sümbol. See on ka meie tõlgendamise ja mäluvõimaluste kujutis. Tasakaalustatud, see tšakra pakub head tundeid, arenenud intuitsiooni ja asjadest head mõistmist. Kuid kui ta on tasakaalustamatus, võib ta põhjustada meele ja halva enda kuulamise. Kandes iga päev Safiirstone’i, avaneb kolmas silma tšakra vähehaaval.
Koronaalne tšakra on hinge ja vaimsuse asukoht. Meie teadvuse keskmes loob see ühenduse universumi ja kaugema maailmaga. See on seitsmes tšakra, mis tsentraliseerib kõik taevast pärit energiad ja tõlgendab neid nii, et see oleks kooskõlas, kellega me oleme. Nii et meie mina saaks realiseerida. Safiirstone’i abil on kroonitud tšakra tasakaalus. Seejärel suundub keha lahkuse, heategevusliku ja tarkusega, säilitades samal ajal vaimse iseloomu.

Milliseid kive seob Safiir’iga?

Kivide seostamiseks peavad neil olema tihedad omadused. Mis puutub safiiri, siis on seda lihtne kanda koos azuriidi ja lapis-lazuliga. Üheskoos toovad need kõrge taseme vaimsuse ja ekstrasensoorsete võidukate arenduse. Need kivid tugevdavad ka kujutlusvõimet ja loovust.
Kollase ja tsitriiniga kasutatud safiir suurendab nende kaitseenergiaid. Safiir’il on see võime tugevdada nende kivide tervendavaid eeliseid.

Kuidas safiiri puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Safire on tsididon, mis puhastab soolase veega, destilleeritud või demineraliseeritud. Selle puhastamise läbiviimisest üks kord kuus piisab selle vääriskivi jaoks.
Laadimiseks tehakse seda päikese käes või Kuu kiirte all. Kuid see on võimalik paigutada kvartsiklastrile nii, et see oleks energiaga laaditud. Puhta energia säilitamiseks hoidke kõiki tooteid safiirile potti või sinise klaasi pudelisse.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Sebra Jasper.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.