Smaragd: tähendus, voorused ja omadused

Intensiivne roheline kivi, smaragd on alati lummatud. Teadmiste, kaitse, tarkuse ja õndsuse mineraal, see kuulub vääriskivide hulka. Smaragd toob rahu, rahuliku ja harmoonia füüsiliste, emotsionaalsete ja vaimsete plaanide vahel.

Smaragdi nime päritolu on keeruline kindlalt samastada. Mõne inimese arvates on see sõna sanskriti “açmagarbha” tuletis. Teised pakuvad Pärsia termini “Zamarat” päritolu. Kuid mõlemal on tähendus “kivi süda”. Kreeka sõna Smaragdos või roheline pärl tuleneb neist iidsetest tingimustest. Seejärel arenevad need etümoloogilised juured ladinakeelse “Smaragdus” poole, mis tähistab rohelist värvi. Hispaania keeles ütles smaragd Esmeralda. Seetõttu on see ladinakeelse “Esmeralluse” tuletis.
12. sajandi alguses õppis anglo-norman munka Philippe de Thaon, et kuvab Esmaragde oma vääriskivide traktaadis. Prantsuse luuletaja Chrétien de Troyes kirjeldab Esmeraude mõni aasta hiljem. Kõigist neist nimedest tuleb siis prantsuse versioon: smaragd.

smaragdi ajalugu ja päritolu

5000 aastat tagasi kasutasid egiptlased smaragdi ehete valmistamiseks, mis oli reserveeritud aristokraatiale. Isegi öeldi, et smaragd kasutas Cleopatra vastu suurt vaimustust. Pealegi pakkus kuninganna kõiki tema ümbritsevaid smaragdiga oma kujuga. Kas objektide kujul või ehete, näiteks smaragdi ripatside kujul.
Greeni puhul on Egiptuse, Kreeka ja Rooma kividega sama tõlgendus. Need esindavad nende jaoks viljakust ja renessanssi. Sel ajal seostati siis Vesta smaragdi, Rooma kolde jumalanna. Aga ka Veenuses Rooma armastuse, ilu ja võrgutamise jumalanna. Litoteraapias tunneme Smaragdi juba paljusid voorusi. See parandab nägemist, hoiab ära epilepsia rünnakud, kaitseb halbu meeli ja saadab naisi sünnituse ajal.
Keskajal võetakse smaragdi idas paremini arvesse kui läänes. Isegi kui naine aitab ühenduse luua jumalikuga, kritiseeritakse teda kuradiga seostamise eest. Näiteks eelistame Prantsusmaal Rubyt smaragdile. Smaragd on segaduses ka teiste sama värvi kividega, näiteks rohelise fluoriiti, seiklus- või rohelise turmaliiniga. Ja kuni 2002. aastani peetakse smaragdi üheks neljast “hinnalisest” kivist samamoodi nagu safiiri, rubiin ja teemant.
See roheline kivi pärineb metamorfsete kivimitega magmaatiliste või hüdrotermiliste veenide kontaktist. Peamised hoiused on Lõuna -Aafrikas, Austraalias, Austrias, Brasiilias, Indias, Madagaskaris, Nigeerias, Pakistanis, Venemaal, Tansaanias, USA ja Sambias.

smaragdi kivi koostis

Ränirühma kuuluv smaragd on Béryli variant. Kuid smaragdi eristab selle roheline värv. See varjund pärineb kroomi, vanaadiumi ja raua olemasolust koostises. Tegelikult varieeruvad smaragdi värvid kollasekollase ja sinise rohelise vahel. MOHS -i skaalal on selle kõvadus 7,5 kuni 8. Selle tihedus varieerub väga vähe, vahemikus 2,7 kuni 2,9.

smaragd omadused

füüsilised omadused

Litoteraapias aitab smaragd immuunsussüsteemi tugevdada. Seetõttu on sellel kivil võidelda selliste viirushaigustega, näiteks gripi või stenokardiaga. See võimaldab ka seedesüsteemi rahustada ning maksa ja kõhunäärme puhastada.
Smaragd säilitab vuugid ja kaitseb selgroogu. See toimib südameprobleemidega, mistõttu on soovitatav aidata neil leida oma tugevusi. See on kivi, mis on tuntud oma kosutavate ja kindlustavate vooruste poolest.
Epilepsiaga inimesed saavad nautida ka smaragdi rahustavaid voorusi. Nägemisel toimib see kivi väga tõhususega. Näiteks võib see aidata katarakti leevendada. Ehteid sisseehitatud smaragd leevendab silmade väsimust. See voorus võimaldab peavalusid vähendada.

psüühilised omadused

Selle loomulik ja sügavroheline muudab smaragdi lootuse kivi. Kuid peame seda mineraali ka armastuse ja tarkuse allikaks. Smaragd on tõeline kilp kurbuse ja mustade ideede jälitamiseks. See toob Arvor, entusiasmi ja meeleolu.
Smaragdi kivi aitab perekonnas teateid harmoonilisemaks muuta. Samuti tugevdab ta siirusega sõbralikke või armusuhteid. See arendab sõprusetunnet ja vastastikust mõistmist.
Smaragd toob kaasa ka suurepärase sisemise rahu ja rahustab emotsioone. See on efektiivne ka mälu suurendamisel, kannatlikkuse arendamisel ja aususe suurendamisel. See kipub inimesi teiste suhtes heatahtlikuks ja sallivaks tegema.

Milline on smaragdi jõud?

Energiakeskus, süda tšakra on kahe tagumise abaluu vahelise rinnaku tasemel. See on seitsmest tšakrast 4.. Tasakaalustamatuse südamest pärit tšakra võib sisaldada pettumusi. Smaragdi kivi kandmisega ilmuvad represseeritud emotsioonide pinna ja siirad emotsioonid. Südame tšakra on nende negatiivsete mõtete puhastamisel kergem. Keha harmoneerub mõistuse ja isearmastusega algab.
Pea kohal asuv kroon või koronaalne tšakra on seitsmes tšakra. See esindab tarkust, altruismi, enesetunnet ja hinge teadvust. Kroonitšakra stimuleerides aitab smaragd närvisüsteemi. Smaragdi kaelakee, peavalu, migreenid ja närvilisuse tunnused vähenevad järk -järgult. Tšakra krooni tunne harmoonias põhjustab kergust teiste ja iseendaga. Teil pole enam ootusi ja elate täiuslikus meelerahu.

Millised kivid Emaruude’iga seostamiseks?

Kivid saate nende värvi järgi hõlpsalt seostada. Tõepoolest, see määrab konkreetse jõu. Näiteks on rohelistel kividel mõistusele palju positiivset mõju. Smaragdi kiviga seikluse või jadekivi kandmisega tugevdatakse seoseid keha ja vaimu vahel. Ehetesse paigaldatud, kaelakee või rohelise kivi käevõruga rahustab stressi.
Roosa kvartsiga seotud smaragd leevendab emotsionaalseid kannatusi. See parandab mälu ja muudab armastuse tunded tasakaalukamaks. See kivi sobib ideaalselt peresuhete lihtsamaks muutmiseks, eriti põlvkonna šoki korral.

Kuidas Emeraude puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Ripatsi, käevõru, veeretatud või toore kivi kujul tuleb kivi puhastada ja laadida. Tõepoolest, mõne aja pärast kurnab kivi kogu oma energia ja peab leidma looduslikud energiad. Selleks sukelduge smaragdist lihtsalt mitu tundi demineraliseeritud vees.
Siis oleks vaja seda laadida. Saate selle paljastada päikese või loomuliku valgusega. Kuid hoidke seda ka kivikristallil. Pidage meeles, et kivi puhastage ja laadige alati, kui vastate sellele lihtsalt varasemate vibratsioonide kõrvaldamiseks.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Sodaliit.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.