Sodaliit: tähendus, voorused ja omadused

Sodaliit on litoteraapias väga tuntud kaitsekivi. See sümboliseerib intelligentsust ja mõistmist. See selgitaks meelt. See hoolitseks hüpertensiooni mõju ja stabiliseeriks emotsioone. Ärge kartke seda artiklit lugeda, et saada rohkem teada sodaliidi ja selle vooruste kohta.

Kust pärineb nimi sodaliit?

See kivi, mis on sageli segaduses hästi tuntud Lapis lazuliga, on oma ilusa sinise värvi tõttu erinev selle heledamast, isegi valgetest inklusioonidest teatud sodalitidele.
Sodaliidi nimi on tingitud sulandumisest kahe Kreeka termini vahel. “Lithos”, mis tähendab “kivi” ja “sooda”, mis tähendab “naatriumi”. See termin viitab sodaliidi koostisele, mis on sõna otseses mõttes “soolakivi”, kuna see on rikas naatriumi ja silikaadiga.
Seetõttu tuleneb selle nimi kompositsiooni eripärast.

ainulaadne sodaliitide osad

Sodalite ajalugu ja päritolu

Võrreldes aastatuhandete kividega on suhteliselt hiljuti avastatud sodaliiti, et tsivilisatsioonid on sadu aastaid õlaid hõõrunud. Seda kirjeldas esimest korda Šoti keemik, kes oli ka mineraloog: Thomas Thomson. Ta leidis Gröönimaal fragmendi kivist, mille ta kõigepealt klassifitseeris dekoratiivkivideks.
Tema uskumatult atraktiivne välimus ei jätnud muljet, eriti Georges V -i kuulus naine Mary de Teck. Ta armus sellesse sinisesse kivi uskumatute värvidega ühes Kanada visiidil. Ta lubas sodaliidil saada kurikuulsust, tehes eriti kogu oma Londoni kodu uskumatu koguse sodalitega.
Seejärel saavad eurooplastest selle sinise kivi suured fännid ainulaadsetes värvides.
Pärast selle sodaliidi kivi ja looduslike reservide uskumatut hullumeelset hullust otsustasid keemikud luua sünteetilisi sodaliite.
Tänapäeval müüakse sodaliiti mõõdukate hindadega, mis muudab selle kõige rohkem juurdepääsetavaks.

Sodaliitikivi koostis

Sodaliit on osa silikatrühmast, täpsemalt võidpatoidsete tektsilikaatide omas. See ränirühma all on tuntud oma mineraalide madala ränidioksiidi kiiruse poolest. Need mineraalid on siis palju vähem tihedad kui teised. Nende koosseisu tähistab suuresti alumiinium, sodaliidil on nii palju naatriumi kui ka kloori.
Leiame sodaliidi vulkaanilise aktiivsuse kohtadest, ränidioksiidist vaesed kivised ringid. Samuti võite leida maa peale saabuvates meteoriitide sodaliidi jälgi. Selle kõige levinum kuju on isoleeritud terades kivis või täitematerjalide kujul.

sodaliit omadused

füüsilised omadused

Sodaliidil on palju litoteraapia omadusi. See on märkimisväärselt tuntud ja tunnustatud oma vooruste poolest kurgu ja silmade kiindumuste vastu. Seda kasutatakse väga sageli hüpertensiooni ravis.
Sodaliit korvaks ka seda kandvate inimeste kaltsiumi puudused. See suurendaks imendumise ja assimilatsiooni võimekust.
See võimaldab vastsündinutel kogeda tasakaalustatud kasvu ja aitab noorukitel puberteedieas ilma liiga paljudeta. See on suurepärane sünni kingitus.
Sodaliitkivi on tunnustatud rahustavate ja rahustavate vooruste poolest. Unetuse ja õudusunenägude vastu võitlemiseks võite asetada sodaliidi veeretatud kivi. Seda hindavad ka loomad.

psüühilised omadused

Sodaliit võimaldab inimestel, kellel neis puudub, end paremini tunda. Ta toob kindlustuse ja enesekindluse. See aitab ümbritseda praeguses hetkes ja seda ei paranda väliste elementide abil. See võimaldab paremat lõõgastumist ja lõõgastust, see vähendab agressiivsust.
See on stabiliseeriv kivi, mis võimaldab teil jääda tasakaalustatud ja mõõdetuna nii oma igapäevaelus kui ka oluliste otsuste tegemisel. See suunab mõtted positiivsete ja õigete lahenduste poole. Ülitundlikkus hindavad eriti sodaliiti, mis aitab neil emotsioonidest läbi sorteerida.

Milline on sodaliidi jõud?

Sodaliit on seotud kurgutšakraga ja seetõttu võimaldab see paremini teistega suhelda, aga ka iseendaga. Sodaliit võimaldab vaiksemat ja rahulikumat meeleseisundit, mis võimaldab lõõgastumist ja rahulikkust. See aitab sisemise tasakaalu. See on meditatsiooniseansside või jooga ajal laialdaselt kasutatav kivi.
Selle päris sinine värv võimaldab teil seostada seda ehetes kõigi oma varustusega ja kanda seda tõelise “väärtusliku” kiviga.

Milliseid kive seostavad sodaliit?

Sodaliit võib seostada paljude erinevate kividega. See on väga hästi seotud Aigue Marine’i või Apatiidiga, nende ilusate siniste värvidega.
Võite seostada sodaliiti ametüstiga, nende omadused on väga lähedal. See suurendab nende vastastikuste vooruste tõhusust.
Labradoriidi on ka hea sodaliidi liitlane, kuna neil on ühised teatud füüsilised ja mineraalsed omadused.

Kuidas puhastada ja laadida sodaliit?

Soodaliidi puhastamiseks nii, nagu peaks, on soovitatav kasutada elulille. Asetage oma sodaliidi kivi elulillele mõneks tunniks, kui saate. Seejärel puhastatakse teie kivi ja laaditakse energias.
Kui teil pole elulille, võite lasta oma sodaliidil leotada selges ja mineraliseeritud vees.
Selle puhastamiseks kasutage kergelt niisket lappi ja hõõruge seda väga õrnalt.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Sphaleriit.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.