Topaz: tähendus, voorused ja omadused

Topaz on väga populaarne poolvääriskivi, mis on ületanud piire ja tsivilisatsioone. See pärl pakub laia värvipaletti, millest igaühel on oma voorused. Eriti peetakse haiguse ärahoidmiseks ja tervise hoidmiseks, see on kogu maailmas laialdaselt kasutatav kaitsekivi. Avastage nii selle ajalugu kui ka palju eeliseid, mida see pakub.

Topaz on pärit antiikajast. Sel perioodil määrati sel viisil kõik kollast värvi sportlikud vääriskivid.
Sõna Topaz etümoloogia on praegune. See võib tõepoolest tekkida Kreeka topazesist, Kreeka saare St Johni endisest nimest, millel on Chrysoliit, kuldne peridot, mis segi ajas topaziga. Mõne eksperdi sõnul pärineb Topaze sanskriti tapas või Tupast, mis tähendab “tulekahju”. Teiste jaoks pärineb see terminist Topazin Topazyte, mis tähendab “vaata”.
18. sajandil kasutab Prantsuse mineralogist Jean-Rome de l’Slel sõna topaz kivi tähistamiseks, nagu me seda täna teame. “Topaze” kvalifikatsioon jääb aga üle kasutatud, kuna seda kasutatakse halvasti. Näidete jaoks on Bahia, Bohemia, Šotimaa ja Hispaania topazid tegelikult tsitriinid. Mis puutub idapoolsesse topazi, siis see on kollane safiir. Need, keda nimetatakse Palmyra ja Salamanca topazsiks, osutuvad metüstiks. See on põhjus, miks on endiselt oluline, et selle kivid uurib spetsialist, et oma olemust kinnitada.

topaz määratlus

Topaz \ tɔ. Paz \ naine
Mineraal, neosubsilicate perekonnast, valemi al2sio4 (F, OH) 2; Seda kasutatakse ehetes peene kivina.

topaz ajalugu ja päritolu

Topazi ajalugu on eriti rikas, kuna seda leidub paljudes riikides ja tsivilisatsioonides.
Näiteks kirjeldatakse seda Piiblis kui Aaroni rinnakivi, aga ka Jeruusalemma vundamendi kivi.
Vana -Egiptuses öeldi, et kuldne topaz oli RA, Päikese Jumala looming. Egiptlased kandsid seda kaitseamuletina. Kreeklased ja roomlased omistasid talle võimet lahingute ajal oma vägesid suurendada.
Keskajal kiidab Hildegarde de Bingen oma tervendavat jõudu nägemishäirete osas. Seejärel kasutatakse seda eliksiiri kujul.
See pärl suutis võrgutada kaugemale Vahemere pankadest. Indias peetakse kollast topazi Jyotishi astroloogia pühaks kiviks. Aafrikas integreerisid bushmes ta oma rituaalidesse, et vaimudega suhelda.

topaz kompositsioon

Topaz on alumiiniumist silikaat neosilicatide mineraalklassis. See võib sisaldada kroomi, raua, mangaani või titaani jälgi, mis annab sellele täpse värvi.
Selle keemiline valem on Al2 [(F, OH) 2/SiO4] + (CR, Fe, MN, P). MOHS -i skaalal tõuseb selle kõvadus 8 -ni, mis annab sellele suure vastupanu. Oma tiheduse osas on see vahemikus 3,53 kuni 3,56.

topaz omadused ja eelised

psüühilised omadused ja eelised

Topazit on tunnustatud kui eneserežiimi kivi. Meie sisemise jõu teadvustamine on endiselt tõeline liitlane. Seega pakub see kindlustust ja autonoomiat, mis on vajalik eluvalikute koostamiseks kooskõlas meie sügavate soovidega.
Lisaks hõlbustab see avatust maailmale ja arendab aususetunnet autentsemate vahetuste ja suhete osas.
Sõltuvalt värvist on topazil oma voorused.
Blanche, see propageerib selgeltnägemist. See on eriti tõhus intellektuaalsete ülesannete täitmisel, kuna see muudab mõistuse selgemaks ja aktiivsemaks koondumiseks. Lisaks toimib see positiivselt migreeni ja palavikuliste seisundite suhtes.
Sinine, ta rahustab ja julgustab teistega suhtlemist ning annab kõneleja annetusi. See aitab nii algatada kui ka säilitada püsivaid sõbralikke suhteid.
Imperial Topazil on oma hoidja elutähtsa energia laadimine. Nagu oma päikesevärv, hajutab see rõõmu ja õnne. See annab enesekindluse tunde ja meelitab meile usaldusväärseid inimesi.
Kui seda kaunistavad roosad peegeldused, stimuleerib see südant ja kasutab armastuse kirge. Ideaalne rahutul perioodil, see aitab taastada psüühilisi võimeid. Seega võitleb see väsimuse, depressioonis olekute või psühholoogiliste šokkide vastu.

füüsilised omadused ja eelised

Litoteraapias on Topaz mineraal, mis võib hoida head tervist. Huvitav on seda ennetavalt kanda, näiteks kaitsekivi haiguste vastu.
See tugevdab närvisüsteemi ja toimib seedesfääris, stimuleerides seda paremast ainevahetusest kasu. Seda saab kasutada ka anoreksia ravis.
Tänu oma pingestavatele omadustele soodustab keiserlik topaz keha tooni. See aktiveerib vedelike, eriti vere ringluse ja vähendab raskete jalgade nähtust. Sellel on ka tervendavad voorused.
Mis puutub kastepazisse, siis see suurendab nii soovi kui ka seksuaalset võimekust emotsionaalses elus suurema täitmise poole.

Milline on topazi jõud?

Topaz on endiselt oluline ja mitmekülgne kaitsekivi. Selle mitu sorti pakuvad paljudele tšakratele kasulikku.
Kaelakeena, kõrvarõngastes või käevõrudes on huvitav seda kanda seda võimalikult lähedal meridiaanile, millel tegevus soovitakse.

Millise astroloogilise märgiga on seotud topaz?

Nagu selle omadused, erinevad ka sellega seotud astroloogilised tunnused sõltuvalt topazist.
Valge Topaz on seotud neitsi, vähi ja lõvi märkidega.
Sinine topaz on ühendatud Amburi, Kaksikute ja Veevalajaga.
Imperial Topaz sobib ideaalselt lõvide, vähktõve ja skorpionide jaoks.
Mis puutub roosasse topazi, siis see suudab pulli ja neitsid rahuldada.

Millise tšakraga on seotud topaz?

Valge Topaz toimib krooni tšakras. Sellel on peavalu ja migreeni leevendamiseks teaduskondi.
Sinine topaz on seotud kurgutšakraga, mis viitab suhtlemisele. See GEM vabastab kõne ja edendab vahetusi oma keskkonnaga. Seetõttu tugevdab see suhteid, tuues harmoonia ja armastuse. See on efektiivne ENT -sfääriga seotud probleemide rahustamisel, näiteks kõrvapõletikud ja haavandid. See toimib ka häälele, et anda sellele jõu ja stabiilsus.
Südame tšakraga ühendatud keiserlik topaz loob lõõgastuse ja laseb lahti. Seega hõlbustab see taastava une pärast magama jäämist. See rahustab närvisüsteemi ja annab kehale rohkem dünaamikat.
Green Topaz toetab rakkude regenereerimist päikesepõimikule päikesepõimikule. Imperial Topaz edendab eneseekspressiooni, paranemist ja harmooniat.
Lisaks stimuleerides püha tšakra seoses sensuaalse naudinguga kümnekordset soovi ja kutsub meid täielikult kogema oma emotsioone täidetud seksuaalsuse tagamiseks.

Millised kivid seostuvad topaziga?

Kõigil kividel pole samad füüsilised ja terapeutilised omadused. Selleks, et vältida nende energiat opositsioonis, on vaja teada omadusi.
Näidete jaoks saab sinist topazi ühendada Larimari, Aigue mere-, tsüaniidi- või roosikvartsiga.
Huvitav on seostada keiserlikku Topazit smaragdiga, et suurendada päikesepõimiku eeliseid.

Kuidas topazi puhastada ja laadida?

puhastage topaz

Kivide puhastamise protsess on regulaarseks teostamiseks oluline rituaal. See võimaldab neil vabaneda kõigist seni salvestatud energiatest.
Topazi puhastamiseks on erinevad meetodid. Võite lasta sellel paar tundi magevees seista. Suits viirukis ja salvei on samuti suurepärased puhastajad.

laadige topaz

Tõhusa laadimiseks võite jätta topazi üleöö Kuu valguse alla. Ehkki ta on vastupidav, ei soovitata tal seda päikesekiiridele paljastada. Tõepoolest, nad võiksid selle värvi hägustades kaotada oma sära.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Tsitriin.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.