Tsitriin: tähendus, voorused ja omadused

tsitriin
Tsitriin kivi

Rikkuse kivi, tsitriin soodustab energia tasakaalu ja keskendumist. See energiat andev kivi arendab tugevalt loovust ja enesekindlust. Tema ilusat värvi hindavad kõrgelt ehtekunstnikud. Avastage selle artikli kaudu tsitriinkivi päritolu ja eelised.

Mineraalsed liigidSilikaat
KoostisRaud, ränioksiid
Kõvadus7 mohs
Tihedus2,65
Värvidkahvatukollasest kuni pruunoranžini
Tšakradsakraalne, päikesepõimik
Tsitriin Ametüst

Ametüsti voorused ja kasulikkus

Kust pärineb nimi Citrine?

Kreekakeelsest sõnast “citrus”, mis tähendab sidrunit, tuleneb nimi Citrine otseselt selle värvusest. Sellele kivile on mõnikord antud hüüdnimed, mis viitavad sellele, et see on lähedane topaasile. Näiteks võltsitud topaas, topaasikvarts või lääne topaas. Kuna topaasil on tsitriiniga ühine ilus värvus, kuid see on korund, mitte kristalne kvarts. Tsitriini võib leida ka nime all “kollane hüaliinikvarts”.

16. sajandil tegi saksa teadlane Georges Bauer kokkuvõtte oma aja mineraloogilistest ja gemmoloogilistest teadmistest. Arvatakse, et just tema oli see, kes määras lõplikult kindlaks nime “tsitriin” tänapäeval tuntud tsitriinile.

Tsitriini ajalugu ja päritolu

Tsitriini on peetud õnnemaguniks juba antiik-Kreeka ajast alates. Seda kasutati näiteks kurja silma vastu võitlemiseks ja roomajate eest kaitsmiseks. Roomas kasutati seda juba tsitriini ripatsite ja kabohhoonide valmistamiseks. Vana-Egiptuses praktiseerisid ülempreestrid ja preestrannad litoteraapiat. Nende jaoks oli kivi värvus määravaks teguriks kivi võimsuse osas. Edu ja külluse sümbolina panid nad tsitriini oma taskutesse õnne saamiseks.

Kreeka mütoloogia koosneb erinevatest jumalatest ja olenditest. Ja tol ajal oli tsitriin suure kangelase sümboliks: Chiron, jumala Chronose poeg. See kentaur oli arst ja suurepärane õpetaja. Tema õpilaste hulgas olid Achilleus ja Asklepios, tulevane kreeka-rooma meditsiini jumal. Egiptuse kultuuris esindas tsitriinkivi sõjategevuse jumalanna Sekhmetit. See jumalanna oli lõvipeaga naine. Veel üks kuulus isiksus jumaldas tsitriini. Seekord oli see reaalne isik, kuninganna Victoria.

Tsitriin oli 19. sajandil väga populaarne ehete jaoks ja sõdadevahelisel art déco perioodil oli tsitriin tõeline sümbol. Paljud Hollywoodi staarid, sealhulgas Greta Garbo ja Joan Crawford, kandsid tsitriinkivi, mis võlub ikka veel oma sära.

Kauneid tsitriine leidub Arrani saarel Šotimaal. Neid kantakse sageli tikritesse asetatud või hõbedast prossidesse kinnitatud. Need “Kilt Pins” koosnevad traditsiooniliselt suurest tsitriinist, mida ümbritsevad väikesed matt värvilised kivid.

Kõige tuntumad tsitriinivarud asuvad Antananarivo provintsis Madagaskaril. Palju teisi varusid on Saksamaal, Brasiilias, Hispaanias, Austrias, USAs ja Tšehhi Vabariigis.

Tsitriinkivi koostis

Tsitriinkivi on madala rauaoksiidisisalduse tõttu kollase värvusega. See saadakse raudoksiidiga mägedest, kus kivi leidub.

Tsitriin kuulub silikaatide perekonda ja tema kõvadus Mohsi skaalal on 7. See kõvadus on loodusliku kivi puhul tõepoolest suhteliselt haruldane. Tsitriini tihedus on samuti suhteliselt madal.

Tsitriini omadused

Füüsikalised omadused

Tsitriin on kasulik kogu seedesüsteemile. Samuti avaldab ta positiivset mõju igasuguste infektsioonide puhul. Näiteks iiveldus, oksendamine, kõrvetised, toidumürgitus ja diabeet.

Selle kasulikkus mõjub ka südamele ja vereringele. Samuti on mõju kilpnäärmele, kõhunäärmele, soolestikule ja neerudele. Tsitriin tugevdab ainevahetust ning toob organismi energiat ja elujõudu. Samuti on teadaolevalt tugev koe taastamise võime. Tema vibratsioonid kiirendavad tõepoolest loomulikke eneseparanemisprotsesse.

Tema helekollane värvus on loomulik hommikune virgutaja. See tugevdab avatust, julgustab ja toob elurõõmu. Tsitriinkividel on sama tugev energia. See kaitseb öökülmade eest ja viib rahulikku und. Tsitriini võib kasutada ka meditatsioonikivina.

Psüühilised omadused

Oluliste eksamite või stressirohkete ametialaste olukordade ajal on tsitriin tõeline tugi. Päikesepaistelise ja sooja kivina toob ta igapäevaellu heaolutunnet. Äärmiselt positiivne ja energiat andev tsitriin suurendab enesekindlust ja enesehinnangut. See on kivi, mis soodustab heaolu ja vähendab stressi. Tema energia on tuntud depressiooni, kurbuse, ärevuse ja murede vastu.

Tsitriin toob selgust neile, kellel see puudub. Tema rahustav mõju suudab leevendada viha ja erimeelsusi. Tugevdades keskendumisvõimet, stimuleerib tsitriin loovust ja toob inspiratsiooni. Seetõttu on see suurepärane kivi loovale inimesele. Samuti soodustab ta mõistmist ja hõlbustab teadmiste edasiandmist.

See kollane kivi sobib suurepäraselt tundlikele inimestele. See aitab neil toime tulla stressiga ja tugevdada nende isiksust. Tsitriini mõju on tõhus ka madala moraalse vastupidavuse korral. See üllas elukivi parandab meeleolu ja aitab toime tulla pettumustega. Lõpuks soodustab see kuulamist ja rahulikkust suhetes teistega.

Milline on tsitriini jõud?

Tsitriinkiviga saab tasakaalustada sakraalse tšakra kui keha elujõu allikas. Püsivad füüsilised probleemid, nagu uriiniprobleemid, iisheemiatõbi või reuma, võivad olla märkideks tasakaalustamata sakraal-chakrast. Emotsioonides on frustratsioon ja keha tunneb seda. Asetades tsitriini naba alla mitmeks minutiks päevas, võib keha taastada oma elujõulisuse. Keha ja meele harmoonia taastub loomulikult.

Päikesepleksi tšakra on kolmas tšakra, mis asub ribide allosas rinnakorvi tipu all. See võib aga näiteks stressi tõttu tasakaalust välja langeda. Tsitriini käevõru kandes hajub stress, et teha ruumi rahulikkusele. See tšakra on ka tervete suhete algatajaks teistega. Tekib vastastikune lugupidamine ja emotsioonid voolavad sujuvalt, ilma pahameele või vihata.

Millised kivid peaksid olema seotud tsitriiniga?

Tsitriini võib kombineerida ka teiste kividega, et suurendada selle energiat. Suur osa tsitriini kõige kasulikumast mõjust ilmneb, mida sagedamini seda kannate.

Koos hepatiidiga kantav tsitriini käevõru aitab teil end energilisemalt tunda. Kombineerituna akaadiga vabanevad tsitriini energiad ja segunevad teie omadega. Tingimusteta armastuse ja lõpmatu rahu kivi, roosikvarts on südame jaoks kõige olulisem kristall. Segades tsitriini ja roosikvartsi, tugevdate oma sidet teistega.

Kuidas tsitriini puhastada ja laadida?

Kõige lihtsam on seda teha, kui pühkida see õrnalt pehme lapiga ja asetada väikesesse konteinerisse. Eelistatavalt peaks see olema klaasist või savist ja täidetud kraani- või allikaveega. Võite jätta tsitriini üleöö leotama või jätta see 10-15 minutiks voolava vee alla. Kui teil on mitu kristalli puhastamiseks, ärge kunagi kasutage sama vett.

Tsitriini laadimiseks laske tal loomulikult kuivada. Võite panna selle päikese kätte, kuid ainult lühikeseks ajaks, sest UV-kiired vähendavad selle värve. Turvaliseks laadimiseks pange see kuuvalguse või hommikupäikese kätte.

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Tulekahju.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.