Türkiissus: tähendus, voorused ja omadused

Magus segu taeva ja ookeani vahel, türkiissinine kivi on aastatuhandeteks aastatuhandeteks palju müüte ja legende äratanud. Juveliiride seas väga populaarne türkiissinine on peen kaitsekivi. Avastage selle ajalugu ja kõik selle eelised kogu selle artikli vältel.

Kust pärineb türkiissinine nimi?

Täna pole sinise värvi sünonüüm, türkiissinine kivi pole alati nimetatud. Oma loo alguses nimetasid pärslased teda “Firuze” või “Ferozah”, mis tähendab võidukaid. See kivi saabub ristisõdade ajal türklaste poolt Euroopasse. Ja kuni 13. sajandini nimetavad eurooplased seda mineraalainet “Caläis”, mille on tõlkinud Belle Pierre.
Seejärel nimetasid prantslased umbes 16. sajandi paiku selle sinise kivi “Türgi kivi”. Mis annab türkiisi tuletisele.

türkiissinine kivi ajalugu ja päritolu

Türkiissinise esimesed kasutusalad on üsna ebamäärased. Selle kivi vanim avastus pärineb enam kui 6000 aastat tagasi egiptlaste ajal. Esimese Egiptuse dünastia kuninganna Zar kandis türkiissinise kividega kaunistatud käevõru. Arheoloogide poolt hauas avastatud kivi teenis teda kaitseks. Vaarao Tutanhamoni maskil olid ka türkiissinise kivid.
Ameerika mandril kasutasid paljud tsivilisatsioonid maskide valmistamiseks ka seda mineraali. Asteekide populatsioon kasutas seda oma tseremoniaalsete esemete kaunistamiseks ja nad panid türkiissini teiste vääriskividega kokku. Mis puutub Apachesse, siis nad seostasid seda muutuste jumalannaga, mida nimetatakse ka “türkiissinine naine”. Jahimehed kinnitasid oma relvade külge türkiissinise kivi ja viimane kinnitas neile, et nad pole kunagi oma sihtmärgist puudunud.
Tiibetlaste jaoks oli see kivi rikas terapeutiliste vooruste poolest ja andis meelele positiivse mõju. Türkiis oli julgust, suuremeelsust ja järeleandmist. See võimaldas depressiivsel inimestel eemalduda negatiivsetest mõtetest ja kaitsta halbu kavatsusi.
Just 1800. aastatel sai türkiis Euroopas kuulsaks. Eriti Arheoloogiliste väljakaevamiste järgi Egiptuses ja Tutanhamoni hauakambri avastamist. Viimane, nagu paljud oma aja egiptlased, oli türkiissinise kivi järgija. Seejärel arenes Euroopas arenenud neo-egiptuse stiil, arhitektuuris nagu ehetes.
Türkiud eksisteerivad ainult vähestes kohtades maailmas. Ameerika mandril on mitu hoiust, eriti Mehhikos ja Ameerika Ühendriikides. Iraan on siniste türkiisside kivide suurim ladestus. Kuigi Egiptuse türkiiss on rohelisem.

türkiissinine kivi koostis

Türkiissinine kivi koosneb hüdraatunud vasest ja alumiiniumfosfaadist. Seetõttu on see fosfaatide mineraalliigid. Selle kõvadus varieerub vahemikus 5 kuni 6 MOHS -i, mis teeb sellest suhteliselt magusa kivi. Türkiisi tihedus on vahemikus 2,6 kuni 2,9.
Alates sügavsinisest läikivast sinistrohelisest on türkiissinise värv suurepärane. See kivi varjutab vask ja rauasisaldus. Ja see raua ja vase määr pärineb maastiku olemusest. Sõltuvalt mineraali värvist saame seejärel määrata maastiku tüübi, kus see oli.

türkiissinine kivi omadused

füüsilised omadused

Litoteraapias annab türkiissina selle ümbritsevad keha ja energiad. Käevõru kandes aitab see tugevdada elundeid ja eriti maksa. Veri on rohkem vedel ja liialdused on kergemini elimineeritavad. Türkiissinine on kivi, mis aitab vähendada kolesterooli.
Türkiissinine kivi kaasneb selle taastumisel kehaga. Selle energia võimaldab kõõlustel ja sidemetel vigastusest kiiremini taastuda. Kudede niisutamise suurendamisega põhjustab kivi kiiremat paranemist.
Ikka kehavedelikele toimides vähendab türkiiss migreeni. Need võivad muuta väga raske päeva. Pannes türkiissinise otsaesisele, jätab valu vähehaaval ja rahustab keha tervikuna.

psüühilised omadused

Paljud tsivilisatsioonid pidasid türkiissini pühaks kiviks. See usk tuleb eriti selle võimest jälitada negatiivseid energiaid, et muuta need positiivseks. Ripatsites tegutseb kivi kogu kehas ja kaitseb seda negatiivsuse eest.
Magades türkiissinise kivi lähedal, tuleb uni kergemini. Ööd on rahulikud ja halvad unistused ei häiri seda rahulikku hetke. Kvaliteetse une saamine on hea enesetunde saamiseks hädavajalik. Kroonilise depressiooni korral võtab türkiis halvad psüühilised elemendid ära, et taastada soov saavutada kauneid asju.
Teistega paremaks suhtlemiseks ja suuõõne lihtsus on türkiissinine kivi, mida tuleb kanda. See on eriti tõhus lastel kokumisest vabanemisel. Seda kivi kasutatakse ka tõhusama kirjaliku suhtluse jaoks.

Milline on türkiissinine kivi jõud?

Kokkuleppel oma intensiivse sinise värviga toimib türkiisine kurgutšakras. See esindab suhtlust kõigis oma aspektides. Just tšakra edendab meie suhteid teistega ja tugevdab loovust. Kõri ja jugulaarse kaevu vahele asetatud türkiissinine kivi tasakaalustab kurgutšakra. See võimaldab kommunikatsiooni ummistusi eemaldada ja lõpuks olla ise. See tšakra teeb meid täiesti siirad olendid.
Keha elujõu allikas, püha tšakra saab tasakaalustada türkiissinise kiviga. Füüsilised probleemid, mis püsivad nagu uriinihäired, ishias või reuma, võivad olla püha tasakaalustamatuse tšakra tunnused. Emotsioonide osas on pettumus ja keha tunneb seda. Poseerides mitu minutit päevas naba all türkiissini, saab keha jätkata oma elujõudu. Keha harmoonia ja vaim on loomulikult ümber tehtud.

Millised kivid seostuda türkiissusega?

Kivienergiad ei saa kõik seguneda. Türkiissus ei tohiks eriti kokku puutuda ametüstiga. Neid saab kanda kahel erineval randmel, kuid kivid ei tohiks puudutada. See takistab neil oma vibratsiooni kehal kasutada.
Sarnaste värvidega kivid toovad kehale ja vaimule samu eeliseid. Sinine värv on sageli õnneliku võlu ja õnne sümbol. Ague-Marine’iga seotud türkiis on tugevnev. See on ideaalne ühendus, mis aitab paremini suhelda.

Kuidas türkiissinise kivi puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Türkiissinine on peen kivi, mida tuleb ettevaatlikult puhastada. Selle pesemiseks on oluline mitte kasutada kemikaale, kuna see võib seda kahjustada. Parim on vältida selle kivi leotamist vannis, sest see on kivi, mis imab vett. Piisab sooja vee all. Seejärel pühkige see kuiva lapiga, nii et mitte lasta vett kivisse siseneda.
Üleöö aknaservale asetatud võimaldab kivi kuuga laadida. Selle kiired on vähem agressiivsed kui päikesekiired. Peate alati mõtlema oma kivi regulaarselt laadimisele, sest see hoolitseb kiiresti seda ümbritsevate energiate eest.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Turmaliin.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.