Must turmaliin: tähendus, voorused ja omadused

Turmaliini loomulik ilu inspireerib juveliiri ja loojaid. Selle peene kivi väga mitmekesised värvid kaunistavad suuri püha esemeid. Avastage siin tuurmaliini ümbritsenud päritolu, uskumused ja voorused.

Kust pärineb nimi turmaline?

See peen kivi eksisteerib paljude värvide all. Vikerkaare käevõru koostamist saab hõlpsalt teha ainult turmaliinidega. Selle nimi pärineb singali keelest, indo-aaria keelt, mida räägiti Sri-Lankal. Mõiste Thurmali kirjutab “තුරමලි” Singhalelas tähendab kivi segavärvides.
Tema mitmekesisus teenis talle ka kalliskivide kameeleoni hüüdnime. Musta turmaliini segi on sageli segaduses muude peenkividega, millel võivad olla samad värvid. Sri Lanka legend ütleb, et turmaliin oleks ületanud vikerkaare maa peal. See seletab selle kivi paljusid võimalikke värve.

Tourmaliini kivi ajalugu ja päritolu

See mineraal on eksisteerinud alates 3. sajandist eKr. Kuid sageli segides see teiste kividega, sai see turmaliiniks alles 19. sajandi lõpus. See nimi pärineb Hollandi kaupmehelt, kes kuulis teda, kui ta Sri-Lankasse kive hankima.
Pärast vanade tööde lugemist õpivad GEM -i spetsialistid musta turmaliini olemasolu. Ja see enne tema saabumist Euroopasse. Filosoof Theophaste kirjeldab 3. sajandil eKr kivi, mis on võimeline meelitama õlgi ja puutükke. See püroelektriline maht võib sarnaneda ainult turmaliiniga.
Sellest kivist saab kiiresti juveliiride ja eriti pühade ehete lemmik. 17. sajandil kaunistas punane turmaliin Vene krooni. Kakssada aastat hiljem Hiinas oli keisrinna Tzu HSI Pink Tourmaliini suhtes kiiresti kirglik. Seejärel reserveeris ta kogu Lõuna -California Tourmaliini lavastuse. Ta kasutas seda kivi nööpnõelte, rõivanuppude või lipsude jälgimiseks.
Täna on turmaliinil palju tähendusi. Seda pakutakse 52 -aastaseks abieluks ja see sümboliseerib oktoobri põliselanikke alates 1912. aastast. Kuid sõltuvalt selle värvist võib turmaliin tähistada sodiaagi erinevaid märke.
Tourmaliini kivi leidub magmaatilistes kivimites, settemaardlates ja pegmatiitides. Gisements on olemas kogu maailmas. Peamised hoiused leiate Brasiiliast, Minas Gerais’ist ja Sri Lankast. Kuid võite leida ka tuurmaliine Venemaal, Ameerika Ühendriikides ja Indias.

Tourmaliini kivi koostis

Räniperekonnast koosneb turmaliin leelis ja alumiiniumist borosilikaatidest rauaga. See on üsna kõva mineraal, kõvadus vahemikus 7 kuni 7,5 MOH -d. Selle tihedus võib varieeruda vahemikus 2,90 kuni 3,25. Seda leidub sageli kolmnurkse alusepulgade kujul.
Tourmaliinil on lai värvipalett. Tourmaliini sorti on kaheksa, varieeruvad roosast, sinisest ja isegi mustast. Igal värvil on oma voorused.

Tourmaliini kivi omadused

füüsilised omadused

Tourmaliini püroelektrilised voorused vähendavad elektro-nagi lainete negatiivset mõju. Eriti must turmaliin. Tehnoloogiate suhtes tundlike inimeste jaoks kandke musta turmaliini käevõru peavalu ja muid efekte. Nahaga otseses kontaktis leevendab see kivi ka nahareaktsioonid.
Oma vibratsiooniga hõlbustab turmaliin terve keha vereringet. Liigendid on sujuvamad ja lihased töötavad paremini. Raua koormatud turmaliin on paranemiseks kaasas ka vereprobleemid nagu aneemia.
Tourmaliin kaitseb neerusid ja maksa terviseprobleemide piiramiseks. See on ka mineraal, mis soodustab head seedimist. Puhitus- ja kõhukinnisuse probleemid vähenevad, mis annab kehale rohkem energiat.

psüühilised omadused

Litoteraapias sageli kasutatav turmaliin on kaitsekivi. Maja tuppa paigutatud jahib halbu energiaid. Käevõru või rõnga korral toimib see kilp negatiivsete voolude vastu. See on efektiivne nii koha kui ka kahjuliku energiaga inimese jaoks.
Tourmaliin saadab enda väidet. See aitab avada teatud foobiaid või peatada ideid, mis võimaldab teil end kergemini väljendada. Ta lükkab kurbuse tunde ja piirab depressiooni.
See mineraal võimaldab reaalsusesse tagasi tuua. Oma mõtetes kadunud, on lastel mõnikord keeruline keskenduda. Tuurmaliin raamib meelt ja vähendab vaimset ekslemist. Käevõruna on see mõtete voogude tindil.

Milline on Tourmaliini kivi jõud?

Litoteraapias kasutatakse turmaliine tšakrate stabiliseerimiseks ja ummistuste eemaldamiseks. See on kivi värv, mis määratleb, millisel tšakral see tegutseb. Neljas tšakra ehk südame tšakra lubab aktsepteerida ja armastust enese ja teiste vastu. Vee, rohelise ja roosa turmaliinid harmoneerivad südametšakrat. Mis pakub meele avamist, loomulikku Joie de Vivre’i ja tervislikke emotsioone.
Esimene tšakra, mida nimetatakse ka juurtšakraks, asub perineumis. Tourmaline’i pruunid ja mustad värvid kanaldavad selle tšakra energiat. Seejärel tasakaalustab ta ja toob kaasa turvalisuse ja füüsilise elujõu. Kui juurtšakras on selle tasakaalustamiseks liiga palju või mitte piisavalt energiat, tunneb keha seda. Tundub alaselja või seedimisprobleemide sollereid.

Millised kivid Tourmaliiniga seostamiseks?

Tourmaliini kivi eksisteerib erinevates värvides. Ja igal värvil on oma voorused. Musta turmaliinil on võime absorbeerida mõistuse ja keha vabastamiseks kahjulikke energiaid. Kuid kui teine ​​kivi on lähedal, võib see võtta ka oma energia. Seetõttu ei tohiks musta turmaliiniga ühtegi teist kivi seostada.
Samal tšakril tegutsevate kivide kandmine tugevdab nende jõudu. Roosa turmaliin ja Jade rahustavad südametšakrat. Kui ta tasakaalustab, toob ta esile elurõõmu ja siirast armastust teiste ja enda vastu. See on väga oluline tšakra suhete ja enesekindluse jaoks.

Kuidas turmaliini kivi puhastada ja laadida?

laadige oma kivi elulillega

Kivid on habras elemendid. Nad võivad kergesti määrduda ja kaotada oma kaitsevõime. Tourmaliin paigutatakse puhastamiseks suures koguses demineraliseeritud vees. Vesi saab puhastamise tugevdamiseks pisut soolada. Tourmaliini kivi peab selles vannis ööbima.
Seejärel vajab see mineraal energiat laadimiseks päikese- või kuukiired. Tõepoolest, pärast seda, kui ta oli mitu nädalat kantud, ammendab kivi oma eeliseid. Ideaalne turmaliini jaoks on täiskuu kiired üleöö.

 

Kui teile meeldis selle kivi esitlus, vaadake palun järgmist lehekülge ; Turmaliin kvarts.
Lugege kõike selle poolvääriskivi geoloogiast ning selle ajalugu ja kasulikkust ümbritsevatest saladustest.